Lietuvoje

2020.03.22 12:03

Šimašius: SAM gąsdina ekstremalių situacijų operacijų centro darbuotojus – tai turi liautis

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.22 12:03

Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasipiktino Sveikatos apsaugos ministerija. Sostinės vadovo teigimu, ministerijos darbuotojai gąsdina ekstremalių situacijų operacijų centro komandą, kad gaunamą pagalbą iš verslo neva jau tiria spacialiosios tarnybos. 

„Kažkas akivaizdžiai turi per daug laiko šiuo metu daryti darbus, kurie krizės metu ne tik nesvarbūs, bet ir kenksmingi. Ir tai ne tik trukdo, bet ir gąsdina mano žmones – tai turi liautis.

Daugelis savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro komandos narių daro daug daugiau, nei priklausytų jiems pagal pareigas, dirba praktiškai be poilsio, niekas nesiskundžia, kad nebeturi laiko šeimai, miegui, visi turi bendrą priešą, kurį reikia įveikti – virusą“, – padėtį apibūdino meras.

Jis tikino suprantantis, kad ir kitos institucijos susiduria su įtampomis ir krūviais, todėl gali atsirasti ir klaidų. Tačiau, anot R. Šimašiaus, yra riba, kurios peržengti nereikėtų.

„Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai sugebėjo paauklėti ir pagąsdinti mūsų komandą, kad mūsų gaunamą pagalbą iš verslo neva jau tiria STT ir FNTT ir kad turėtume pagalvoti apie tai prieš priimdami ją.

Taip, nejuokauju, taip buvo pasakyta, dar ir detalizuojant kokiais tai įstatymo straipsniais. Kovos su virusu savanorių alkio ir troškulio malšinimas nuo šiol gali būti traktuojamas kaip korupcija!

Mobiliuose tyrimų punktuose dirbantiems žmonėms ir savanoriams reikėtų išbūti be maisto ir gėrimų, todėl mes mielai priimame ir priimsime verslo pagalbą – vandenį, obuolius, maistą, kurį jie atveža", – dalijosi sostinės vadovas.

Jis pasakojo, kad operacijų centrui vienas prekybos centras padovanojo kuponų apsipirkti, kurie kasdien virsta kibinais ar kitais užkandžiais.

„Pradėjome rūpintis ir ligoninėse tyrimų laukiančiais, kurie ištisas valandas turi sėdėti alkani – koordinuojame, kad jiems būtų nuvežta maisto dovanų. Visa tai vyksta su didžiuliu verslo susitelkimu – tokių pasiūlymų vis dar gauname kasdien. Ačiū už tai.

Ir dabar mums grasinama, kad mūsų žmonės bus tiriami ir baudžiami už tai? Rimtai? Galbūt geriau energiją nukreipti rūpinantis medikų apsauga, o ne mūsų žmonių, kurie dirba paromis, gąsdinimui? Arba verslo, kuris nori paremti, atbaidymui?“, – piktinosi meras.

Jis paprašė ministerijos atstovų „neberaganėti“.

„Aš prašau – mieli biurokratai, neberaganėkite, negąsdinkite mūsų žmonių, nekeršykite verslui už jų paramą, kurios nebūtų reikėję, jei viskas Lietuvos biurokratijoje būtų veikę tobulai ir viskam būtų pasiruošta.

Labai tikiuosi, kad jei COVID-19 ir įveiks ką nors Lietuvoje, tai bus biurokratijos dinozauras, o ne mūsų žmonės, ir juo labiau mūsų žmonių pilietiškumas“, – feisbuke rašo meras.

LRT.lt paprašė SAM komentaro. Komentaro iki 15 val. 30 min. redakcija nesulaukė. Bet sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga R. Šimašiui atsakė feisbuke.

„Verslo parama ne tik galima, BET IR LABAI LAUKIAMA!“, – socialiniame tinkle rašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis mano, kad jei ir buvo pokalbis, tai tai buvo draugiškas priminimas.

„Gerb. Mere, mes jau ne kartą bendravome ir bendrausime, kiek tik reikės, kad nekiltų jokių nesusipratimų sprendžiant problemas. Turite mano telefoną ir bet kada galite išsiaiškinti, kaip yra iš tiesų.

O dėl Jūsų įrašo FB, jei ir buvo toks pokalbis, greičiausiai tai buvo draugiškas priminimas, kaip reikėtų tinkamai įforminti iš verslo gaunamą paramą. Tai yra labai svarbu, net ir šioje ypatingoje situacijoje, kad vėliau, jai pasibaigus, nekiltų papildomų nesklandumų valstybės ir savivaldybių įstaigoms.

Be to, SAM atstovai patys nuolat bendrauja su verslu, kurio pilietiškas požiūris ir pagalba yra labai reikalingi ir svarbūs šiuo metu. Dabar kaip niekad svarbus susitelkimas ir bendri darbai suvaldant koronaviruso plitimą Lietuvoje.

Kolegos informavo, kad neseniai bendravo su įmone, kurios paramos asmens apsaugos priemonėmis atsisakė Vilniaus m. savivaldybė. SAM ją priima, ji bus tinkamai suforminta.

Ką tik kalbėjome su bendrove, kurios atstovas bendrauja su atsakingu mūsų specialistu, kad suteiktų informaciją, kokios turi būti asmens saugos priemonės, kad jos tiktų medikams, nes įmonė nori nupirkti ir paaukoti kai kurioms gydymo įstaigoms“, – rašo ministras.

A. Veryga pabrėžė, kad šią savaitę ministerija sulaukė paramos – 20 000 vnt. kaukių ir 120 000 vnt. vienkartinių pirštinių, tai buvo „Huawei“ Kinijos komercijos rūmų labdara Lietuvai.

„Bendrovė „Philip Morris“ taip pat nori padėti ir suteikti paramą, pristatydama asmens apsaugos priemones, kurių labai laukiame.

Be išimties bendraujame su visais verslo atstovais, kurie siūlo paramą, ir ją priimame, tinkamai įformindami. Neabejotinai, tai darysime ir toliau, nes tik visi kartu susitelkę ir bendromis jėgomis galime laimėti kovą prieš šį virusą!“, – patikino ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.