Lietuvoje

2020.03.22 10:13

Ukmergės ligoninės darbas dėl koronaviruso strigo: likę 100 ligonių, testus atliks daugiau nei 500 darbuotojų

Ukmergės ligoninėje koronavirusą nustačius dviem gydytojams, gydymo įstaigos darbas praktiškai sustabdytas. Uždaryti visi ligoninės skyriai, išskyrus vidaus ligų ir slaugos.

Ten dabar gydoma apie 100 pacientų, naujų – nepriimama. Ukmergės gyventojai, prireikus medikų pagalbos, vežami į kitų miestų ligonines.

Ukmergės meras Rolandas Janickas sako, kad kitą savaitę tikimasi ištirti visus ligoninės darbuotojus, kurių yra daugiau nei 500.

„Norime pirmiausia, kad būtų ištirti tie, kurie saviizoliacijoje, o tie, kurie dirba, norime gauti tuos greituosius testus, kad galėtume pasitikrinti, jog jie (ligoninės darbuotojai – LRT.lt) yra saugūs. Dirba mūsų padidintos Greitosios medicinos pajėgos, su apsaugos priemonėmis, ekipažai yra pilnai aprūpinti, yra vienkartiniai chalatai, respiratoriai, pirštinės, akiniai ir kt.

Ligoninė naujų pacientų visai nepriima, skyriai išdezinfekuoti, yra tvarkomi, tas grįžimas į darbą būtų, kai būtų pakankamas skaičius gydytojų, taip pat kai būrų saugu“, – LRT RADIJUI sako Ukmergės meras R. Janickas.

Po moters mirties uždaryti Ukmergės ligoninės skyriai

LRT.lt primena, kad šeštadienio naktį pranešus apie pirmąją koronaviruso auką Lietuvoje, sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis informavo, kad garbaus amžiaus moteris virusu greičiausiai galėjo užsikrėsti Ukmergės ligoninėje.

Pasak jo, moteris ketvirtadienį buvo išrašyta iš ligoninės, tačiau jau kitą dieną jai teko grįžti į gydymo įstaigą, jos gyvybės išgelbėti nepavyko ir šeštadienio naktį konstatuota mirtis. Tyrimas dėl koronaviruso atliktas po moters mirties. Policija pradėjo tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

„Moteris turėjo ne vieną, kiek man suteikė informacijos specialistai, [...] problemą, dėl kurios gydėsi ligoninėje. Įtarti, kad tos problemos, kurių seniai jau turėjo, yra susijusios būtent su koronavirusu, matyt, medikams pagrindo nebuvo“, – spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos viceministras A. Šešelgis.

Viceministras taip pat neatmetė, kad Ukmergė gali tapti koronaviruso židiniu Lietuvoje. Tiesa, šeštadienio dieną Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys LRT.lt portalui teigė, kad dėl didėjančio užkrėtimų skaičiaus Ukmergės kol kas „uždaryti“ neplanuojama.

Ukmergės ligoninėje priimtas sprendimas uždaryti dalį skyrių, o sąlytį su užsikrėtusiais žmonėmis galėjusiems turėti žmonėms liepta dvi savaites izoliuotis namuose, pranešė SAM.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) turimais duomenimis, šiuo metu yra trys koronaviruso ligos atvejai, susiję su Ukmergės ligonine, – susirgo du joje dirbantys gydytojai, taip pat, kaip minėta, registruotas pacientės mirties atvejis.

Atlikus pirminį vertinimą, buvo nustatyti 152 sąlytį turėję asmenys – 127 ligoninės darbuotojai ir 25 pacientai. Dauguma ligoninės skyrių buvo uždaryta, pacientai perkelti į kitas patalpas, organizuota patalpų dezinfekcija. Šiuo metu sąlytį turėjusių asmenų skaičius viršija 200, visi jie yra informuoti apie būtiną izoliaciją namuose, o NVSC savanoriai kasdien teiraujasi jų apie sveikatos būklę. Ligoninėje veikia tik slaugos ir vidaus ligų skyriai, tačiau nauji pacientai į ligoninę nepriimami.