Lietuvoje

2020.03.22 01:43

Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė šimtą

ištirta 2086 ėminių; atnaujinta 10.28
LRT.lt, BNS 2020.03.22 01:43

Kovo 22 d. naktį Lietuvoje patvirtinti 6 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) . Iš viso Lietuvoje nustatyti 105 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) pranešė, kad koronavirusinė infekcija patvirtinta žmogui, grįžusiam iš Norvegijos. Kiti 5 tyrimus atliko Vilniaus mobiliuosiuose punktuose. Apie šiuos atvejus informacija šiuo metu tikslinama.

Netrukus su asmenimis, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus susisiekta, jie gaus instrukciją, kaip elgtis bei kokiu būdu jie bus pristatomi į gydymo įstaigą.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu 1808, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro darbuotojui patvirtintas koronavirusas

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro (VVSB) darbuotojui šeštadienį patvirtintas koronavirusas, jis gydomas Santaros klinikose.

Vilniaus savivaldybės atstovė Ieva Dirmaitė sekmadienio naktį BNS sakė, kad apie koronavirusu užsikrėtusį darbuotoją pranešė jo artimieji.

„VVSB vadovė (Guoda Ropaitė-Beigė – BNS) ką tik patikslino, kad su ja neseniai susisiekė vieno Vilniaus visuomenės sveikatos biuro darbuotojo artimieji – jie patvirtino apie nustatytą teigiamą COVID-19 atsakymą. Darbuotojas šiuo metu yra hospitalizuotas Santaros klinikose“, – sakė I. Dirmaitė

Pasak I. Dirmaitės, pirminiais duomenimis, užsikrėtęs darbuotojas neturėjo kontakto su kitais VVSB dirbančiais žmonėmis.

„Dabar turimomis žiniomis, kadangi biuro darbuotojai nuo kovo 14 dienos dirba nuotoliniu būdu, kontakto su VVSB kolegomis žmogus neturėjo“, – BNS teigė ji.

Savivaldybės atstovė sakė, kad užsikrėtusiojo šeimos nariai informuoti apie būtinas saviizoliacijos taisykles, paprašyta kreiptis ir į karštąją liniją dėl išsityrimo.

G. Ropaitės-Beigės teigimu, biuro pastaruoju metu vykdomos funkcijos (keleivių registravimas Vilniaus oro uoste, darbas mobiliuose punktuose ar viešojo transporto stotelėse) su patvirtintu atveju nėra susijusios.

Lietuvoje ištirta 2086 ėminių dėl koronaviruso

Lietuvoje kol kas ištirta 2086 ėminių dėl koronaviruso, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kiek patikrinta gyventojų nėra aišku, nes vienam asmeniui tyrimas gali būti daromas kelis kartus.

Šeštadienį buvo ištirta 384 ėminių.

SAM nurodo, kad dabar vienas asmuo koronavoirusą gydosi izoliuotas namuose.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centrui duomenis apie grįžimą iš užsienio arba kontaktus su sergančiais koronaviru asmenimis pateikė 74,887 tūkst. žmonių.

Kovo 20 dieną mirė pirmas COVID-19 užsikrėtęs žmogus – pagyvenusi moteris iš Ukmergės.

Pirmoji gydyta nuo viruso moteris iš Šiaulių pasveiko.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo