Lietuvoje

2020.03.21 17:19

Sinkevičius apie karantiną regionuose: užtveriamos vaikų aikštelės, nusukami krepšinio lankai

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.21 17:19

Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovas ir Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius pripažįsta – naujausi užsikrėtimai koronavirusu kelia nerimą ir parodo, kad tai plinta ir mažesniuose miestuose. Jis tikina, kad miestų merai patys aktyviai komunikuoja tarpusavy, rūpinasi apsaugos priemonėmis nelaukdami šalies vadovų veiksmų, bet resursų gali trūkti, nes, pasak jo, atvejų gali daugėti, panika didėti.

Pastarajai savaitei įpusėjus, paaiškėjo, kad užsikrėtusiųjų koronavirusu yra ne tik didmiesčiuose – fiksuoti atvejai Jonavoje, Raseiniuose, Ignalinoje, Ukmergėje. Situacija nuolat keičiasi, net ir savaitgalis turbūt bus neramus, LRT RADIJUI sako M. Sinkevičius.

Jo teigimu, savivaldybių vadovai deda daug pastangų valdant gyventojų srautus per karantino laikotarpį, rūpinantis medicinos priemonėmis.

„Matau kolegų pastangas, nepriklausomai nuo to, ką operacijų centras ir ponas Veryga mums pasako ar nurodo daryti. Matau kolegų pastabas, kurias asmeniškai sveikinu. <...> Daugelis kolegų šiuo metu ir Jonavoje, ir matau ir kiti tą patį daro, užtveria statybinėmis tvoromis vaikų žaidimo aikšteles, nusuka krepšinio lankus, idant jaunimas nežaistų. <...> Matau, kad daugelis kolegų savo komunalines įmones arba daugiabučius administruojančias įmones ragina dezinfekuoti visas daugiabučių laiptines“, – pasakoja M. Sinkevičius, pridurdamas, kad kova vyksta ne tik ligoninių priimamuosiuose.

Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovas pažymėjo, kad šalies merai duomenimis apie priemonių pirkimus ir kita informacija keičiasi tiek telefonu, tiek ir bendroje grupėje socialiniame tinkle.

Daugelis savivaldybių užsakė apsaugos priemonių (pavyzdžiui, respiratorių) į priekį ir pinigų klausimas nėra problema, tačiau M. Sinkevičius pripažįsta – laikas šiuo metu nepalankus.

„Nėra klausimų dėl pinigų. Net ir permokėdami kelis kartus ar dešimtis kartų nuo įprastos kainos, mes negalime gauti tų priemonių operatyviai.

Taip, nereikia dramatizuoti situacijos, priemonių užtenka funkcionuoti įstaigoms savaitę į priekį ar dviem, bet mes nežinome, kokia sklaida gali būti. Atvejų gali daugėti, panika didėti ir, aišku, tas naudojimasis ne tik susijęs su darbu, bet ir su kasdieniu gyvenimui“, – LRT RADIJUI sako jis.

Anot M. Sinkevičiaus, kai kurios ir mažesnės savivaldybės stengiasi rūpintis respiratorių atsargomis. Pavyzdžiui, Švenčionių savivaldybė užsisakė 10 tūkstančių respiratorių, kitą savaitę jie ją pasieks.

„Niekas nelaukia valstybės rezervo ir nežiūri, ką valstybė duos. Ir savivaldybės, ir pačios įstaigos, turiu omeny ir viešojo transporto įstaigos, ir komunalinės, ir socialines paslaugas teikiančios įmones, – jos pačios nežiūri, ką duos meras ar administracija, valstybė, jos pačios perkasi“, – LRT RADIJUI sako M. Sinkevičius.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo