Lietuvoje

2020.03.21 14:44

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl koronavirusu užsikrėtusios moters mirties Ukmergėje

Policija informuoja, kad pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl koronavirusu užsikrėtusios moters mirties Ukmergėje.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti“, – BNS šeštadienį sakė Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS teigė, kad, pirminiais duomenimis, pranešimas apie Ukmergėje, greitosios medicinos pagalbos automobilyje, mirusią 1937 metais gimusią moterį gautas ankstų penktadienio rytą – 06.26 val.

Sveikatos apsaugos ministerija apie koronavirusu užsikrėtusio asmens mirtį pranešė šeštadienio naktį.

Ministerijos teigimu, moteris penktadienį pristatyta į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Koronaviruso diagnozė patvirtinta po mirties.

Šeštadienio rytą sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis spaudos konferencijoje pranešė, kad mirusioji garbaus amžiaus moteris galėjo užsikrėsti ligoninėje.

Koronavirusas ketvirtadienį buvo patvirtintas vienai Ukmergės ligoninės medikei, kuri buvo izoliuota ir gydoma Santaros klinikose.

Pasak A. Šešelgio, jau nustatyta, kad ši ligoninės medikė kontaktavo su 160 žmonių, iš kurių 127 yra gydytojai.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, ji turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.

Dėl to Ukmergės ligoninėje uždaryti chirurgijos, reanimacijos, traumatologijos ir priėmimo skyriai, pacientai yra perkelti į kitus skyrius, o dėl buvusio kontakto su medike izoliuota apie šimtas ligoninės medicinos personalo.

Lietuvoje kol kas nustatyti 69 koronaviruso COVID-19 atvejai.