Lietuvoje

2020.03.21 16:47

Lietuvoje nustatyta 14 naujų koronaviruso atvejų

tarp užsikrėtusiųjų – du Klaipėdos medikai; atnaujinta 21.10
LRT.lt, ELTA 2020.03.21 16:47

Lietuvoje patvirtinta dar 14 koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų. Visi šie asmenys šiuo metu izoliuoti ir gydomi ligoninėse, o vienas – namuose, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Lietuvoje šiuo metu iš viso patvirtinti 83 COVID-19 atvejai.

Pranešama, kad Vilniuje nustatyti 9 teigiami atvejai, iš kurių 2 įvežtiniai iš Šveicarijos ir Portugalijos su persėdimais Belgijoje ir Vokietijoje, praneša SAM.

Vienas žmogus dirba Ukmergės ligoninėje. Apie 6 informacija šiuo metu renkama ir bus patikslinta vėliau.

Klaipėdoje nustatyti 4 įvežtiniai atvejai, tarp jų – vidutinio amžiaus pora. Visi užsikrėtusieji pasitikrinti atvyko į Klaipėdos mobilųjį punktą, tad apie juos informacija bus patikslinta vėliau.

Šiauliuose vienam pacientui, grįžusiam iš Meksikos per Turkiją, gautas teigiamas koronaviruso atsakymas, tačiau dėl geros sveikatos būklės ligonis izoliuotas namuose.

SAM primena, kad užsakyti reagentai, reikalingi ėminiams dėl koronaviruso (COVID-19) ištirti, dėl nenumatytų aplinkybių šiuo metu dar nepasiekė Lietuvos. Todėl siekiant užtikrinti pacientų, kurių būklė sudėtinga, ištyrimą laiku, mobiliųjų punktų veikla yra perjungiama į racionalaus veikimo režimą.

Du diagnozuotieji – Klaipėdos medikai

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas šeštadienį vakare pasidalijo naujausia informacija apie koronaviruso atvejus ir ekstremalios situacijos valdymą.

Jo teigimu, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) virusas COVID-19 buvo nustatytas trims asmenims, dviems iš jų – diagnozė buvo nustatyta tyrimo mėginį paėmus mobiliajame koronaviruso tyrimų punkte. Kaip informuoja V. Grubliauskas, koronavirusas yra nustatytas ir KUL medikei, kuri nebuvo išvykusi į užsienį, taip pat ir dar vienam medikui, dirbusiam kitoje miesto gydymo įstaigoje.

„Paskutinieji rezultatai, kuriais noriu pasidalinti su jumis yra tokie - po paskutiniųjų testų patikrinimo KUL laboratorijoje užsikrėtimas COVID-19 virusu nustatytas dar trimis atvejais. Du pacientai klaipėdiečiai jau gydosi KUL, vienas pacientas, kuriam šis virusas nustatytas mobiliajame patikros punkte, gydosi saviizoliacijos sąlygomis. Tad jei skaičiuojant visus šiuos atvejus, viso Klaipėdoje šiandien nustatyti jau yra 22 koronavirusu užsikrėtęs žmogus“, – feisbuke rašo V. Grubliauskas.

Jo teigimu, koronavirusu infekuota medikė dirbo su privalomomis apsaugos priemonėmis bei nebuvo išvykusi į užsienį.

„Labai svarbi informacija yra ta, kad vienas paskutiniųjų identifikuotųjų atvejų yra KUL klinikiniame skyriuje dirbusi gydytoja. Kiek žinoma šiuo metu, gydytoja pastaruoju metu niekur išvykusi nebuvo, tad užsikrėtimo šaltinis yra nežinomas, o darbo metu gydytoja dirbo su privalomomis apsaugos priemonėmis“, – teigė V. Grubliauskas.

Pasak uostamiesčio mero, identifikavus medikės koronaviruso atvejį, bus izoliuota 10 darbuotojų – 5 slaugytojos ir 5 medikai.

„Nepaisant to, kad šis klinikinis skyrius yra visiškai kitame KUL korpuse, tačiau siekiant maksimaliai išvengti bet kokios tolesnės rizikos, neatidėliojant pradėtos taikyti izoliavimo priemonės ir mažiausiai 14 dienų nedirbs 5 slaugytojos ir 5 gydytojai, dirbę tame skyriuje“, – teigia V. Grubliauskas.

„Taip pat vienas iš užsikrėtusiųjų ir identifikuotųjų šiandien, irgi yra gydytojas, bet dirbantis kitoje gydymo įstaigoje, kurios vadovai apie tą atvejį jau yra informuoti. Nors tai ir labai didžiulį nerimą bei susirūpinimą kelianti informacija, tačiau neabejoju KUL komandos susitelkimu, profesionalumu ir didžiuliu atsakomybės suvokimu ir tikiu, kad bet kokios grėsmės bus suvaldytos jokios abejonės nekeliančiais sprendimais ir veiksmais. Esu besąlygiškai įsitikinęs, kad pačiu artimiausiu metu turi būti atlikti visų bent jau „priešakinėje fronto linijoje“ dirbančių medikų koronaviruso nustatymo testai“, – pridūrė Klaipėdos miesto meras.

Kovo 21 d. naujausi duomenys:

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 83
Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius: 1
Pasveikusiųjų skaičius: 1
Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys

Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienio naktį pranešė, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo penktadienį pristatytas į Ukmergės ligoninės skubiosios pagalbos skyrių, ten netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo