Lietuvoje

2020.03.21 13:34

SAM: žinios apie neigiamus koronaviruso tyrimo rezultatus gali tekti laukti 4–5 dienas

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.21 13:34

Informacija apie tyrimo rezultatus pasiekia greičiau tuos žmones, kuriems nustatomas koronavirusas, o asmenims, kurių tyrimų rezultatai yra neigiami, žinios gali tekti palaukti 4–5 dienas, LRT.lt teigė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovė Kamilė Katkutė.

LRT.lt pasiekė susirūpinusios moters laiškas, kuriame ji teigia, kad dėl koronaviruso tikrinosi mobiliame patikros punkte Vilniuje, tačiau tyrimo rezultatų laukia jau beveik dvi paras. Moteris tikino, kad po mėginio davimo laukdama rezultatų skambino karštąja linija 1808, kreipėsi į Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovus, bet niekas jai informacijos neteikia.

„Dar kartą skambinau ir į 1808, ir NVSC. Niekas nežino, kas atsakingas už informacijos perdavimą pacientams. 1808 galiausiai pasiūlė susisiekti su Savanorių pr. 124 aikštele, vyras šiandien nuvažiavo, bet ten taip pat niekas nieko nežino. Vis dar viliuosi, gal įvyko žmogiška klaida ir užmiršo mane informuoti, tačiau net nebeturiu, ko paklausti, kas galėtų tikslingai nukreipti. Nesuvokiama, kokiu eiliškumu iš mobilių stotelių atliekami tyrimai“, – tikino moteris.

LRT.lt susisiekus su SAM, ministerijos Spaudos tarnybos vyriausioji specialistė K. Katkutė paaiškino, kad šiuo atveju tikriausiai moters tyrimo dėl koronaviruso rezultatai yra neigiami. Anot jos, pirmenybę informacijos pateikime yra skiriama žmonėms, kurių tyrimų rezultatai yra teigiami.

„Sistema yra tokia: paimamas mėginys, jis vežamas į laboratoriją, iš laboratorijos gaunami atsakymai. Kiekvienas žmogus, iš kurio buvo paimtas mėginys, turi savo konsultantą. Jeigu tyrimo rezultatas buvo teigiamas, pas tą konsultantą sugrįžta šis rezultatas, konsultantas skambina žmogui ir sako: „susirinkite daiktus, kurių jums reikės, pas jus atvažiuoja greitoji medicinos pagalba, jūsų tyrimo rezultatas yra teigiamas ir jūs būsite hospitalizuotas“, – aiškino K. Katkutė.

Anot jos, informacija apie tyrimo rezultatus pasiekia greičiau tuos žmones, kuriems nustatomas koronavirusas, o asmenims, kurių tyrimų rezultatai yra neigiami, žinios gali tekti palaukti ilgiau.

„Apie neigiamus tyrimų rezultatus žmonės informuojami per 4-5 dienas“, – tikino SAM atstovė.

Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 69 koronaviruso atvejai, vienas asmuo nuo infekcijos mirė, vienas pasveiko.