Lietuvoje

2015.10.01 10:58

Lietuvoje vyksta Danijos divizijos mokymai trijų Baltijos šalių brigadų štabams

LRT.lt2015.10.01 10:58

Rugsėjo 28–spalio 2 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono vadovybė ir štabo karininkai dalyvauja Danijos divizijos organizuojamuose mokymuose „Keliaujantis riteris“ (angl. Errant Knight).

Mokymuose Lietuvoje dalyvauja dviejų Danijos brigadų vadai su štabo karininkais, taip pat Estijos ir Latvijos brigadų štabai, rašoma pranešime spaudai.

Pagal Danijos divizijos kovinio rengimo planą rengiami mokymai trijų Baltijos šalių brigadoms yra tęstiniai ir tai yra įvadas į naują 2015–2016 m. kovinio rengimo ciklą.

Šis mokymo periodas Lietuvoje vyksta keliais etapais. Pirmojo etapo metu Lietuva, kaip priimančioji šalis, pristatė savo karines pajėgas, kitas valstybės vidaus saugumo tarnybas, brigadų štabai taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo NATO Pajėgų integravimo vieneto grupe ir susipažino su vieneto veikla.

Antrojo etapo metu vyko mobilios gynybos paskaitų ciklas, kuriame visos mokymuose dalyvaujančių brigadų štabų grupės sprendė sumodeliuotas taktines situacijas, susijusias su mobilios gynybos planavimu ir vykdymu. Štabų karininkai, atlikę paskirtų vietovių žvalgybą, turėjo suplanuoti ir parengti galimų taktinių situacijų sprendimų variantus.

Mokymuose įgytas žinias ir planavimo įgūdžius Lietuvos, Latvijos ir Estijos brigadų kariai panaudos 2016 metų vasarį vyksiančiuose štabų mokymuose „Raudonasis riteris“ (angl. Red Knight), kuriuose planuos ir vykdys mobilios gynybos planavimus pagal Danijos divizijos įsakymus.

Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ Danijos kariuomenės divizijai buvo priskirta 2006 metais, Lietuvos ir Danijos kariuomenių vadams pasirašius tarpusavio supratimo memorandumą ir siekiant užtikrinti Lietuvos ir Danijos karinių vienetų gebėjimą kartu veikti įvairiose tarptautinėse operacijose. Priskyrimas numato bendrą abiejų šalių karininkų darbą tarptautiniuose štabuose, bendrus mokymus ir pratybas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.