Lietuvoje

2020.03.21 08:42

Sinoptikė: žvarbus arktinis oras iš Lietuvos kol kas nesitrauks

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.21 08:42

Šį savaitgalį Lietuvoje – šiek tiek žiemą primenantys orai, kai kur sulauksime ir sniego, ir žvarbesnio šiaurinių krypčių vėjo, o netrukus naktimis vietomis šals net iki 8–9 laipsnių, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Alva Nagelytė.

Šeštadienį į Lietuvą plūsta šaltas arktinis oras iš šiaurės. Pirmoje dienos pusėje turėtų pamažu įsivyrauti sausi ir saulėti orai, antroje – į vakarinius ir vidurio Lietuvos rajonus atplauks storesnių debesų masyvas su sniegu, pūs stiprokas ir žvarbus šiaurinių krypčių vėjas. Gūsiai vietomis sieks iki 14 m/s.

Įdienojus temperatūra tekils iki 2–5 laipsnių šilumos. Antroje dienos pusėje daugiau debesų. Tikimasi, kad net susidarys sniego danga, kuri gali išlikti ir per sekmadienį.

Sekmadienio nakties pirmoje nakties pusėje daugiau pasnigs vakarų ir vidurio Lietuvoje, po pusiaunakčio dangus išsigiedrys ir paspaus šaltukas, paryčiais temperatūra nukris iki 4–6 laipsnių šalčio. Dieną kritulių tikimybė bus maža, bet pūs gana stiprus šiaurės rytų vėjas. Temperatūra kils iki vos 2–4 laipsnių šilumos.

Pasak sinoptikės, šaltas arktinis oras turėtų nesitraukti ir kitos savaitės pradžioje. Įsivyraus mažai debesuoti ar net giedri orai. Naktimis šaltukas sustiprės – kai kur šals iki 8–9 laipsnių. Dienomis temperatūra kils tik iki 5 laipsnių šilumos, bet jau aprims vėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.