Lietuvoje

2020.03.21 01:38

Ukmergėje mirė pirmasis koronavirusu užsikrėtęs žmogus, ligoninėje uždaryti skyriai, dalis personalo izoliuota

iš viso šalyje – 69 užsikrėtimo atvejai; atnaujinta 11.03
Gytis Pankūnas, LRT.lt, BNS 2020.03.21 01:38

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiąnakt, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar šeši nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, iš kurių vienas nustatytas po paciento mirties. Vienas iš susirgusiųjų – Raseinių rajono gyventojas.

„Tai senyvo amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantis žmogus“, – BNS šeštadienio naktį sakė ministerijos atstovė Justina Petravičienė.

Ji neatskleidė nei mirusiojo lyties, nei tikslaus amžiaus, tačiau teigė, kad anksčiau mirusysis buvo gydytas Ukmergės ligoninėje.

Ministerijos atstovė taip pat teigė, kad nežinoma, kaip žmogus užsikrėtė naujuoju koronavirusu.

„Tikrai ne, šiuo metu tikrai ne. Iki ryto bus aiškūs tie duomenys, tik tiek tegaliu pasakyti“, – teigė J. Petravičienė.

Ji taip pat pridūrė, kad kol kas neturima duomenų, ar mirusysis kontaktavo su asmenimis, kuriems nustatytas naujasis koronavirusas.

Koronavirusas šį ketvirtadienį buvo patvirtintas vienai Ukmergės ligoninės medikei, kuri buvo izoliuota ir gydoma Santaros klinikose.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, ji turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.

Dėl to Ukmergės ligoninėje uždaryti chirurgijos, reanimacijos, traumatologijos ir priėmimo skyriai, pacientai yra perkelti į kitus skyrius.

Šalies vadovai reiškia užuojautą

Prezidentas Gitanas Nausėda feisbuke rašo, kad žinią apie pirmąją koronaviruso auką priimti nėra lengva.

„Savo mintimis esu su viruso aukos artimaisiais, su medikais ir jų šeimų nariais. Su tais, kurie dirba, kad užtikrintų Lietuvos žmonių saugumą, ir su tais, kurie atsakingai rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Likite namuose, įsiklausykite į specialistų žodį ir sudrausminkite tuos, kurie elgiasi neatsakingai“, – teigė šalies vadovas.

Užuojautą pareiškė ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, giminėms, artimiesiems. Šią skausmo valandą mes visi su Jumis. Kiekvienas iš mūsų, taip pat ir aš, slapčia širdyse tikėjomės, kad taip nenutiks...

Iš visos širdies dėkoju medikams ir kitiems žmonėms, kurie atidavė visas jėgas gydymo procese. Gaila, kad to nepakako“, – feisbuke parašė S. Skvernelis.

Jis ragino žmones nepasiduoti baimei: „Patikėkite: mūsų medikai yra pilnai pasiruošę suteikti visokeriopą pagalbą tiek užsikrėtusiems koronavirusu, tiek sergantiems kitomis ligomis. Kiekvienam iš mūsų. Jie padarys viską, ką tik gali. Dėl kiekvieno iš mūsų“.

Ministras pirmininkas taip pat toliau prašo žmonių saugoti vieni kitus, laikytis specialistų rekomendacijų ir išlikti susitelkus.

„Tai vienintelis kelias. Tik visi kartu, būdami pilietiški ir atsakingi, galime laimėti šią kovą. Tikiu, kad mes tai padarysime“, – teigė S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga irgi pareiškė užuojautą mirusiojo šeimai, artimiesiems.

„Su liūdesiu pranešu, kad nuo naujojo koronaviruso Lietuvoje mirė pirmasis žmogus. Reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems“, – pranešime cituojamas A. Veryga.

Pranešta apie 6 naujus atvejus

SAM taip pat praneša, kad šiąnakt, atlikus tyrimus, Lietuvoje iš viso patvirtinti šeši nauji koronaviruso infekcijos atvejai.

Taigi iš viso per dieną nustatytas 21 koronaviruso infekcija užsikrėtęs asmuo, bendrai Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 69 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Naujausi atvejai: vienam asmeniui koronavirusinė infekcija nustatyta mobiliame punkte. Su asmeniu, kurio ėminys paimtas mobiliajame punkte, susisiekta, instruktuota, kaip elgtis, kaip asmuo bus pristatomas į gydymo įstaigą.

Dėl keturių kitų atvejų renkama informacija, bus patikslinta vėliau.

Šeštadienį Raseinių rajono meras Andrius Bautronis feisbuke paskelbė, kad vienas iš pastarųjų 6 koronaviruso atvejų fiksuotas Raseinių rajone, tai yra Raseinių rajono gyventojui, kuris, kaip meras teigė LRT.lt, gydomas Vilniuje.

„Šios dienos duomenimis, turime patvirtinta vieną – pirmąjį susirgimą virusu COVID-19 atvejį Raseinių rajone. Tai – įvežtinis atvejis. Mūsų žiniomis, parvykęs asmuo jokio kontakto su aplinkiniais neturėjo. Viskas buvo atlikta skubiai, laiku ir atsakingai“, – feisbuke rašė Raseinių rajono meras.

Jis LRT.lt sakė, kad, jo žiniomis, koronavirusu susirgęs asmuo šiuo metu jaučiasi gerai.

Vienas atvejis, kaip pranešta anksčiau, – mirties.

Tyrimai atlikti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) ir Kauno klinikų laboratorijoje.

Visais atvejais vyksta arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Primename, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją koronos liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo