Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 20:12

Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje – žemėlapių rinkinyje

BNS 2020.03.20 20:12

Statistikos departamentas penktadienį pranešė parengęs su koronavirusu COVID-19 susijusių žemėlapių rinkinį.

„Žemėlapių rinkinyje yra pateikiami penki virtualūs įrankiai, du iš jų yra integruoti kitų autorių žemėlapiai. Žemėlapiuose galite analizuoti šalies duomenis arba įsijungti apskritį ar savivaldybę“, – rašoma pranešime.

Žemėlapius valdykite paslinkdami žemėlapių pavadinimų juostą į kairę arbą dešinę.

Iš viso pateikiami penki žemėlapiai.

Pirmame pateikiama demografinė ir socialinė statistika – gyventojų tankis, vyresnių gyventojų skaičius savivaldybėse, sergančiųjų lėtinėmis ligomis skaičius.

Statistikos departamento duomenimis, 26,9 proc. Lietuvos gyventojų yra 60 metų ir vyresni.

„Skaičiai rodo, kad didžiausia rizikos amžiaus žmonių dalis (36,2 proc.) yra Ignalinos rajone, tačiau ten yra vienas iš mažiausių gyventojų tankių – 10,3 gyventojo kvadratiniame kilometre. Didelis gyventojų tankis leidžia sparčiau plisti virusams. Tankiausiai gyvenama Kaune – 1 826,5 žmogaus kvadratiniame kilometre“, – rašoma pranešime.

Antrasis žemėlapis skirtas analizuoti savivaldybių infrastruktūros situaciją: kiek yra medicinos personalo, lovų ligoninėse, kiek personalo tenka 10 tūkst. gyventojų – pateikiami Higienos instituto duomenys.

Trečiajame žemėlapyje pateikiama statistika apie karantino paveiktą verslą: kiek įmonių ir jų filialų galimai sustabdė veiklą ar buvo priversti keisti darbo specifiką, kiek darbuotojų dirba tokiuose ūkio subjektuose.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

„Daugiausia darbuotojų iš paveiktų veiklų dirba švietime – daugiau nei 137 tūkst.“, – teigiama pranešime.

Toje pačioje skiltyje bus galima rasti ir nuorodą į Valstybinės mokesčių inspekcijos parengtą nukentėjusių įmonių sąrašą.

Ketvirtąjį žemėlapį parengė Vilniaus miesto savivaldybė. Jame – informacija apie gyventojų tankį ir kitus svarbius šiuo metu aspektus: kiek parengta karantino vietų, kiek yra susirgusių asmenų ir panašiai.

Penktąjį žemėlapį parengė Vilniaus universiteto mokslininkas Mindaugas Macijauskas. Žemėlapyje bus galima rasti COVID-19 susirgimus, pasveikimus ir testavimus.

Žemėlapiai reguliariai atnaujinami ta informacija, kuri kinta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi