Lietuvoje

2020.03.20 19:16

Penktadienio vakaro tyrimai atskleidė – koronavirusu užsikrėtė ne tik Santaros klinikų medikas, bet ir du gydytojai iš Ignalinos

iš viso šalyje – 63 infekuoti asmenys; atnaujinta 23.37
LRT.lt, BNS2020.03.20 19:16

Penktadienio pavakare Lietuvoje nustatyta dar 14 naujų koronaviruso atvejų, iš kurių du – užsikrėtė nuo artimo asmens, keliavusio užsienio šalyse, trys atvejai nustatyti mobiliuosiuose punktuose. Pranešama, kad vienas užsikrėtusių – Santaros klinikų gydytojas, o vėliau paaiškėjo, kad dar du dirbo Ignalinoje.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), devyni naujausi nustatyti atvejai yra įvežtiniai, du – užsikrėtė nuo artimo asmens Lietuvoje, trys atvejai nustatyti mobiliuosiuose punktuose, dėl kurių aiškinamasi.

Tarp užsikrėtusių – ir medikai iš Ignalinos

Iš 14-kos penktadienį nustatytų naujų koronaviruso infekcijos atvejų, dar du – medikai iš Ignalinos, BNS penktadienio vakarą patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Pirminiais duomenimis – abu medikai, vienas dirbo Ignalinos rajono ligoninėje ir kitas Ignalinos sveikatos centre“, – BNS sakė SAM atstovė Justina Petravičienė.

Vėliau ji BNS patikslino, kad medikai dirba pirminės sveikatos medicinos centruose.

Minėti medikai – grįžę iš Dominikos per Suomiją, gydomi Santaros klinikose.

Ignalinos rajono ligoninės vadovė Drąsuolė Jatulienė LRT.lt taip pat paneigė, kad vienas užsikrėtusiųjų dirba šioje įstaigoje.

„Tie atvejai ligoninės darbo nepakeis, kadangi šitie medikai ligoninėje nedirba, nė vienas. Jie dirba skirtingose Ignalinos rajono poliklinikose“, – kalbėjo D. Jatulienė.

Savivaldybėje – skubus pasitarimas

Penktadienio vakarą Ignalinos rajono savivaldybė pranešė sušaukusi skubų Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį.

Pranešime teigiama, kad, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, nustatyti visi su susirgusiaisiais kontaktavę asmenys, su jais susisiekta ir jie izoliavosi.

Savivaldybės komisija taip pat rekomenduoja izoliuotis visiems su infekuotaisiais bendravusiems asmenims ir jų artimiesiems bei skambinti karštąja linija 1808 dėl tyrimų atlikimo.

Pranešime taip pat rašoma, kad tiek Ignalinos rajono poliklinika, tiek Ignalinos sveikatos centras dezinfekavo patalpas, kuriose iki izoliacijos dirbo medikai. Savaitgalį bus atlikta papildoma visų pirminės sveikatos priežiūros įstaigų patalpų dezinfekcija.

Taip pat priimtas sprendimas nuo savaitės pradžios dezinfekuoti daugiabučių gyvenamųjų namų laiptines.

Vienas užsikrėtusių – Santaros klinikų gydytojas

Kaip praneša BNS, vienas koronaviruso atvejis nustatytas Santaros klinikų gydytojui.

Gydytojas, kuriam patvirtintas teigiamas rezultatas, nekeliavo, jo atvejis – užsikrėtimas nuo kito asmens Lietuvoje.

Kaip BNS sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Justina Petravičienė, šiuo metu epidemiologai aiškinasi, kaip jis galėjo užsikrėsti.

„Ką tik gauti duomenys, vyksta epidemiologinis tyrimas, specialistai jį atliks ir tada galėsime pasakyti. Kol kas nėra žinoma, specialistai turi išsiaiškinti, ar jo artimoj aplinkoj kas nors buvo išvykę, šie duomenys nėra žinomi“, – teigė SAM atstovė.

Užsikrėtęs medikas paguldytas į Santaros klinikas.

J. Petravičienė sakė kol kas negalinti pasakyti, ar bei kiek medikų klinikose izoliavosi dėl kontaktų su susirgusiu kolega.

„Šią minutę negaliu atsakyti, informacija labai nauja“, – teigė ministerijos atstovė.

Dauguma užsikrėtusių keliavo per kelias valstybes

Per Lenkiją, Čekiją, Prancūziją keliavęs asmuo šiuo metu yra Kauno klinikinėje ligoninėje, asmuo, užsikrėtęs nuo artimojo – taip pat izoliuotas ir gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje.

Asmuo, iš Šveicarijos grįžęs per Belgiją – Santaros klinikose, asmuo, atvykęs iš Karibų per Nyderlandus, Vokietiją – Santaros klinikose, du asmenys, grįžę iš Dominikos Respublikos per Suomiją – Santaros klinikose, iš Nyderlandų per Ispaniją – Santaros klinikose, iš Didžiosios Britanijos atvykęs asmuo – Santaros klinikose.

Iš Norvegijos grįžęs asmuo – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, grįžęs iš Meksikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Šiuo metu, oficialiais SAM duomenimis, bendras infekcijos atvejų Lietuvoje skaičius išaugo iki 63.

LRT.lt primena, kad apie vieną koronaviruso atvejį jau buvo pranešta penktadienio rytą.

Pirmoji naujuoju koronavirusu užsikrėtusi moteris jau yra pasveikusi ir išleista namo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt