Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 23:59

Šeštoji karantino Lietuvoje diena: aktualiausia informacija apie koronavirusą trumpai

atnaujinta 03.19
LRT.lt 2020.03.20 23:59

Lietuvoje dėl koronaviruso COVID-19 grėsmės tęsiasi karantinas. Penktadienį Lietuvoje buvo patvirtintas 69–as užsikrėtimo šiuo koronavirusu atvejis. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausius įvykius per pastarąją parą. Šeštadienio naktį buvo patvirtintas ir pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 69

– Nuo COVID-19 mirė pirmas žmogus Lietuvoje

– Penktadienį patvirtintas 21 naujas koronaviruso atvejis Lietuvoje

– Nuo kovo 16 d. 00:00 visoje šalyje įvestas karantinas

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, informacija nuolat atnaujinama čia.

Pirmoji mirtis Lietuvoje

Lietuvoje nuo koronaviruso mirė pirmasis žmogus, šeštadienio naktį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Asmuo penktadienį pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė užuojautą mirusiojo šeimai, artimiesiems.

„Su liūdesiu pranešu, kad nuo naujojo koronaviruso Lietuvoje mirė pirmasis žmogus. Reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems“, – pranešime cituojamas A. Veryga.

Šiuo metu SAM neskelbia užsikrėtusiųjų COVID-19 asmenų duomenų, todėl nėra aišku, ar miręs asmuo vyras ar moteris, taip pat nežinomas ir jo amžius.

Penktadienį – 21 atvejis

Penktadienį Lietuvoje nustatytas dar 21 naujas koronaviruso atvejis. Vienas atvejis paskelbtas ryte, 14 – vakare, o paskutinioji dalis – 6 – naktį, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Naujausi atvejai: vienam asmeniui koronavirusinė infekcija nustatyta mobiliame punkte. Su asmeniu, kurio ėminys paimtas mobiliajame punkte, susisiekta, instruktuota, kaip elgtis, kaip asmuo bus pristatomas į gydymo įstaigą.

Dėl keturių kitų atvejų renkama informacija, bus patikslinta vėliau. Vienas atvejis, kaip pranešta anksčiau, – mirties.

Kiek anksčiau pranešta apie 14 naujų atvejų, informuota, kad visi jie yra įvežtiniai, du – klasteriniai, trys atvejai nustatyti mobiliuosiuose punktuose, dėl kurių aiškinamasi.

Per Lenkiją, Čekiją, Prancūziją keliavęs asmuo šiuo metu yra Kauno klinikinėje ligoninėje, asmuo, užsikrėtęs nuo artimojo – taip pat izoliuotas ir gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje.

Asmuo, iš Šveicarijos grįžęs per Belgiją – Santaros klinikose, asmuo, atvykęs iš Karibų per Nyderlandus, Vokietiją – Santaros klinikose, du asmenys, grįžę iš Dominikos Respublikos per Suomiją – Santaros klinikose, iš Nyderlandų per Ispaniją – Santaros klinikose, iš Didžiosios Britanijos atvykęs asmuo – Santaros klinikose.

Iš Norvegijos grįžęs asmuo – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, grįžęs iš Meksikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Kaip praneša BNS, vienas koronaviruso atvejis nustatytas Santaros klinikų gydytojui. Gydytojas, kuriam patvirtintas teigiamas rezultatas, nekeliavo, jo atvejis – klasterinis. Tarp 14 užsikrėtusiųjų dar du gydytojai iš Ignalinos.

Šiuo metu, oficialiais SAM duomenimis, bendras infekcijos atvejų Lietuvoje skaičius išaugo iki 69. LRT.lt primena, kad apie vieną koronaviruso atvejį jau buvo pranešta penktadienio rytą. Pirmoji naujuoju koronavirusu užsikrėtusi moteris jau yra pasveikusi ir išleista namo.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

COVID-19 situacija pasaulyje

Italija penktadienį pranešė naują rekordinį per vieną parą užregistruotų koronavirusu užsikrėtusių pacientų mirčių skaičių – mirus 627 žmonėms bendras aukų skaičius šalyje išaugo iki 4 032.

Epidemijai tęsiantis, nepaisant visų vyriausybės pastangų ją sustabdyti, Italijoje bendras žmonių, kuriems nuo protrūkio pradžios buvo diagnozuotas susirgimas COVID-19, išaugo iki 47 021.

Ankstesnis vienos paros koronaviruso aukų rekordas Italijoje buvo užregistruotas trečiadienį, kai mirė 475 žmonės.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

4 svarbiausi patarimai, kaip elgtis karantino metu

Lietuvoje tęsiantis karantinui, specialistai perspėja, kad ne visi žmonės tinkamai saugosi nuo koronaviruso plitimo.

Koronavirusu galima užsikrėsti įkvėpus oro lašelių ar jiems patekus į organizmą per akis, rankas, palietus paviršius. Vyresni nei 60 metų žmonės, turintys lėtines ligas primygtinai raginami likti namie, nevaikščioti po parduotuves ir vaistines, nesusitikinėti su kitais žmonėmis.

Po pokalbių su specialistais BNS išskiria keturias rekomendacijas, kurių žmonės ne visuomet žino ir laikosi:

1. Būnant lauke saugiu laikomas dviejų metrų atstumas. Gyventojai, ypač vyresni ir lėtinėmis ligomis sergantys žmonės, turi stengtis būti namie, o esant reikalui rinktis nuošalesnes vietas, vengti apgultų pažintinių takų ir parkų, vaikai negali žaisti kartu.

2. Grįžus iš lauko su muilu bent pusę minutės plauti rankas, geriau tinka skystas muilas. Viršutinius drabužius pakabinti atskirai nuo kitų, batus nušluostyti muiluotu šiltu vandeniu ir pastatyti atskiroje vietoje toliau nuo kitos avalynės. Svarbu neliesti veido, čiaudėti į alkūnę.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

3. Patalpose svarbu valyti dažnai liečiamas vietas – durų, šaldytuvo rankenas, raktus, nuotolinio valdymo pultelius, telefonus. Patalpas valyti buitiniais plovikliais pagal instrukciją arba tirpalu – litrui šilto muiluoto vandens reikia 20 gramų sodos. Svarbu vėdinti patalpas.

4. Saviizoliacija grįžus iš užsienio būtina dvi savaites, nes užsikrėtę žmonės gali skleisti virusą net nenujausdami jokių ligos požymių. Iš oro uosto jie turėtų nevykti visuomeniniu transporto, grįžę gyventi atskirai ir nepalaikyti jokio fizinio kontakto su kitais žmonėmis.

Klaipėdoje pradėjo veikti mobilus patikros punktas

Klaipėdoje penktadienį pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas. Šis punktas įsikūręs prie „Švyturio“ arenos Dubysos g. 10.

Kituose miestuose, anot ministro, punktai bus atidaromi palaipsniui. Mobilieji punktai iš viso veiks dešimtyje Lietuvos miestų. Tačiau sveikatos apsaugos ministras užsiminė, kad gerokai išaugus ėminių skaičiui, punktų veiklą gali tekti pristabdyti, nes tyrimus atliekanti laboratorija gali neaprėpti didelių apimčių – gali pritrūkti ir reagentų, ir tyrimų aparatų.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Situacija Ukmergės ligoninėje

Ketvirtadienį paaiškėjus, kad Ukmergėje dirbantis medikas užsikrėtė koronavirusu, ligoninė nebepriima pacientų, uždaromi keli skyriai. Portalui LRT.lt dar ketvirtadienį Ukmergės meras patvirtino, kad COVID-19 serga moteris medikė. Dalis gydytojų buvo izoliuota ir išsiųsta į karantiną. Karantinas skiriamas ir iš šių skyrių išrašomiems pacientams.

Asmenys, kuriems reikia medikų konsultacijų, kreipiasi į šeimos gydytojus, o esant skubios pagalbos poreikiui, kviečia greitąją medicinos pagalbą.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Policija perspėja dėl sukčių ir buitinių konfliktų

Vyriausybėje penktadienį policijos atstovai pristatė situaciją dėl saviizoliacijos ir karantino režimo nesilaikymo. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tikina, kad pranešimų apie karantino pažeidimus mažėja, tačiau perspėja apie kitų nusikaltimų skaičiaus galimą augimą – gali padaugėti sukčiavimo elektroninėje erdvėje ir buitinių konfliktų atvejų.

R. Požėla po susitikimo Vyriausybėje teigė, kad praėjusią parą policija gavo 395 pranešimus apie galimus saviizoliacijos ir karantino režimo pažeidimus. Anot jo, statistika rodo, kad pranešimų apie šiuos galimus pažeidimus mažėja.

Policijos vadovas teigė Vyriausybei pristatęs Policijos departamento parengtą grėsmių vertinimo dokumentą, kuris kitą savaitę bus pristatytas visuomenei.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Kinijos pagalba Lietuvai

Iš Kinijos į Vilnių penktadienį atvyko lėktuvas su dešimtimis tūkstančių medicininių kaukių ir pirštinių, šios apsaugos priemonės bus skirtos medicinos darbuotojams, kurie gali susidurti su koronaviruso infekcijos rizika.

Krovinį apmokėjo Kinijos prekybos rūmai, jį neatlygintai atgabeno verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos grupės „Avia Solutions Group“ valdoma užsakomųjų skrydžių bendrovė „KlasJet“.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvoje tęsiasi karantinas

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Koronaviruso karštoji linija – 1808.

Anksčiau teiktos rekomendacijos kreiptis skubios pagalbos telefono numeriu 112 atšaukiamos. Numeriu 1808 skambinti raginama ir pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar pasunkėjusiam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Nuo penktadienio veikianti Koronos karštoji linija skirta gyventojų konsultavimui, siekiant nuimti krūvį nuo Bendrojo pagalbos centro darbuotojų, kuriems skambinama numeriu 112. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.

Paskambinę į Koronos karštąją liniją, gyventojai bus konsultuojami pagal sudarytą specialų struktūrizuotą skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Linijos specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais. Taip pat jie galės nukreipti skambinančius į mobilias tikrinimo stoteles.

Daugiau informacijos apie karantiną skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi