Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 18:59

Liberalai kritikuoja SAM: informacija apie koronavirusą turi būti skelbiama ne tik lietuvių kalba

LRT.lt 2020.03.20 18:59

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis nurodo, kad Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teikia daug informacijos apie koronavirusą, karantiną ir jo sąlygas. Tačiau stebisi, kad pagrindinis visos informacijos apie koronavirusą puslapis nėra verčiamas į užsienio kalbas.

Pasak jų, tai yra paradoksalu, kadangi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reikalauja, kad informaciją visuomenei būtų pateikiama centralizuotai.

Pranešime spaudai nurodoma, kad visa SAM puslapyje visa informacija pateikiama lietuvių kalba. Tik maža dalis teksto verčiama į anglų kalbą, o rusų ar lenkų kalbų pasirinkimo nėra.

Taip pat pabrėžiama, kad rusų ir lenkų kalbų pasirikimo apskritai nėra Vyriausybės puslapyje.

„SAM turėtų kuo greičiau susizgribti ir išversti iki šiol paskelbtą informaciją į kelias kalbas: anglų, rusų ir lenkų“, – kritikavo Seimo narys Gintaras Vaičekauskas.

Jis pabrėžė, kad didžiąją Lietuvoje gyvenančių užsienio tautybių žmonių sudaro lenkai, rusai, baltarusiai ir ukrainiečiai. Anot jo, kitų tautybių žmonėms ir Lietuvoje reziduojantiems užsieniečiams informacija galėtų būti pateikiama angliškai.

Parlamentaras nurodė, kad reikiamos informacijos trūkumas suprantama kalba, gali priversti žmones ieškoti informacijos kituose kanaluose ir galimai skaityti tendencingą ar net melagingą informaciją pateikiančius puslapius.

Naujausiais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje nuolat gyvena 380 tūkst. užsienio tautybės gyventojų. Jie sudaro 13,6 proc. visų Lietuvos gyventojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi