Lietuvoje

2020.03.20 18:27

Nausėdienė kreipėsi į visus, stojančius į kovą su koronavirusu: jūs esate skydas, priimantis rizikas už mus visus

LRT.lt 2020.03.20 18:27

Lietuvai jau penkias dienas esant karantine, šalies pirmoji ponia Diana Nausėdienė dėkoja pirmosiose eilėse su koronavirusu kovojantiems medikams, pareigūnams bei viešojo sektoriaus darbuotojams.

Pasak prezidento žmonos, visi šie žmonės – skydas, priimantis rizikas už visus.

„Šiandien norėčiau pasakyti visus gražiausius dėkingumo ir pagarbos žodžius mūsų medikams, pasieniečiams, policijos pareigūnams ir visiems viešojo sektoriaus smaigalyje esantiems darbuotojams, atremiantiems pandeminį smūgį. Jūs esate skydas, priimantis rizikas už mus visus: už naujagimį, ankstuką, mažylę sesę, brolį, mamą, senelį, mylimąjį ir draugą“, – teigia D. Nausėdienė.

Pasak prezidento žmonos, daugelis medikų ir kitų pastarosiomis savaitėmis dirba rizikingomis sąlygomis, palikę savo vaikus, savo artimiausius ir mylimiausius žmones, o tai dar ir didelis psichologinis krūvis.

„Dirbdami ekstremaliomis aplinkybėmis, turite išspręsti daugybę problemų. Sąžiningai ir pasiaukojančiai dirbantys žmonės visada buvo ir yra valstybingumo pagrindas. Ačiū, kad esate ir aktyviai veikiate. Būtent Jūsų dėka didžioji visuomenės dalis gali likti namuose – saugiausioje aplinkoje. Nuoširdžiai dėkoju socialiai atsakingam verslui, padedančiam valstybei susidoroti su neeiliniais iššūkiais“, – teigia D. Nausėdienė.

Pirmoji šalies ponia taip pat ragina žmones įsiklausyti į medikų ir ekspertų rekomendacijas, laikytis nustatytų taisyklių, o tai padės kur kas greičiau pažaboti koronaviruso plitimą Lietuvoje.

„Dabar be galo svarbu, kad Covid-19 nesklistų kosminiu greičiu iš namo į namą. Mieli bendrapiliečiai, likdami namie ir mes kovojame svarbiausią savo ir visų mūsų kovą. Mes neužsikrečiame ir neplatiname viruso. Tik karantinu galime stabdyti viruso plitimo greitį, sumažinti sergančiųjų skaičių ir taip pagelbėti mūsų gydytojams, slaugėms, seselėms, policijai, tarnautojams, vaistininkams ir visiems kitiems, besiaukojantiems pirmosiose pandemijos fronto gretose. Padėkime jiems sumažinti ligų protrūkio grėsmę. Mielieji, būkite sveiki ir išmintingi savo pasirinkimuose. Tegul mūsų laisvė būna stipri.“, – į šalies visuomenę kreipėsi D. Nausėdienė.