Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 18:01

Profesorius Kasiulevičius paskelbė apie saviizoliaciją – koronavirusas nustatytas kolegai

atnaujinta 2020-03-21,11.40
LRT.lt 2020.03.20 18:01

Koronvirusui plintant šalyje, apie saviizoliaciją paskelbė ir profesorius Vytautas Kasiulevičius. Kaip medikas rašo savo socialinio tinklo paskyroje, koronavirusas buvo nustatytas jo kolegai, kuris nesilankė jokioje užsienio šalyje.

„Aurelijus Veryga, jūs tiek paskyrėte savo spaudos konferencijoje laiko, kad tirti pacientų nereikia, o dabar paklausykite manęs.

Mano kolegai, su kuriuo dirbu, yra patvirtintas teigiamas COVID-19. Jis nebuvo jokioje Italijoje, kaip ir jo šeimos nariai, o kitų jūs neleidžiate tirti, kol nėra plaučių uždegimo. Tai irgi teko dantimis iškovoti mums, kurie skaičius, anot jūsų, kabina iš lempos", – dalijosi profesorius.

Jis nurodė, kad nuo penktadienio jis ir kolegos izoliacijoje, nes su užsikrėtusiuoju kolega turėjo kontaktą.

„Labai noriu, kad mano kolega, mano vienas iš mokinių pasveiktų. Aš jo neapsaugojau, kadangi nesugebėjau jūsų įtikinti testuoti daugiau Lietuvos piliečių“, – rašė V. Kasiulevičius.

Anksčiau V. Kasiulevičius yra raginęs decentralizuoti veiksmus ir tyrimus, tirti daugiau Lietuvos piliečių, o ne tik tuos, kurie lankėsi užsienyje ir jaučia koronaviruso simptomus.

Šeštadienį V. Kasiulevičius pranešė, kad jam ir kitiems artimai kontaktavusiems su užsikrėtusiu kolega medikams paimti PGR mėginiai. PGR – polimerazės grandininė reakcija – itin specifiškas, greitai atliekamas, didelio jautrumo paveldimų bei infekcinių ligų tyrimo metodas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi