Lietuvoje

2020.03.20 17:43

Nausėda: situacija valdoma, koronavirusą galima pažaboti per tris–keturis mėnesius

Vaidotas Beniušis, BNS2020.03.20 17:43

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad situacija dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje yra valdoma, o Azijos patirtis leidžia tikėtis, kad visuomenei tinkamai laikantis karantino jį pavyks pažaboti per tris ar keturis mėnesius.

„Šiuo metu aš tikrai matau, kad situacija yra valdoma“, – interviu BNS penktadienį sakė prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, Vyriausybę galima kritikuoti dėl to, kad medicinos įrangos ir tyrimui reikalingų reagentų neatvežta anksčiau, tačiau dabar tiek centrinė, tiek vietos valdžia, tiek medikai „daro viską, kad veiksmai būtų koordinuoti“.

„Patikėkite, valstybės institucijos tikrai daro viską ir žmonės dirba nenormuotas valandas, tikrai patiria didžiulius darbo krūvius dėl to (...). Kritikuokime galbūt tai, kas nėra padaryta, o ne pačius žmones, nes tai yra nepaprastai svarbu, kad šiuo sudėtingu metu jaustume vienas kito petį“, – teigė šalies vadovas.

Jo teigimu, dabartinė situacijoje prioritetas turėtų būtų saugumo priemonių tiekimas medikams.

„Svarbu, kad medikų bendruomenė, kuri yra ta paskutinio gynėjo funkcija, jaustųsi saugi, pati netaptų paveikta viruso“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas sakė, kad Kinijos ir Pietų Korėjos patirtis leidžia svarstyti apie trijų–keturių mėnesių terminą pakeisti tendenciją, tačiau pabrėžė, kad įvairūs apribojimai gali išlikti ir vėliau, siekiant išvengti naujų viruso bangų.

„Tiek vienos ir kitos valstybės išgyventa situacija rodo, kad taip, koronaviruso protrūkį arba tą tokį paūmėjimą galima stabdyti per tris, galbūt keturis mėnesius“, – sakė G. Nausėda.

„Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad problema nustos egzistuoti, kadangi ir toliau tokia rizika užsikrėtimo išliks, sąlygos neplatinti ją vis tiek turės būti griežtesnės, ir tai toli gražu nebus grįžimas prie taško A, iš kurio mes išėjome, ir grįžimas prie normalių sąlygų. Kurį laiką reikės imtis padidinto atsargumo priemonių, kad tiesiog po pirmo koronaviruso pliūpsnio nesektų antrasis ar trečiasis“, – teigė jis.

Interviu prezidentas paragino žmones laikytis karantino sąlygų, esant galimybei likti namuose ir esant galimybei prisidėti prie pilietinių solidarumo akcijų.

„Norėčiau pasveikinti tuos žmones, kurie tikrai suprato savo pilietinę pareigą, suprato, kad lengviausia tik kritikuoti, siūlyti kažkam nuimti galvą už savo funkcijų nevykdymą – mes galėsime tą padaryti vėliau daugybę kartų. Bet šiandien labai svarbu, kad galėtume kuo nors konkrečiai prisidėti prie bendrojo gėrio ir patys. Atsakingu elgesiu ar pinigais – tai jau mažiau svarbu“, – sakė G. Nausėda.

„Darsyk norėčiau kreiptis į žmones, pasakyti, kad tikrai, patikėkite, ši krizė yra įveikiama, ji bus įveikta, tikiu, kad mažiausiais kaštais ir mažiausia rizika. O mes dar kartą galime ne tik švenčių proga, bet ir išmėginimų aplinkybėmis pasijusti savo valstybės tikrais piliečiais, kurie labiau už viską myli Lietuvą“, – teigė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.