Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 17:05

Prezidentas kitą savaitę žada pateikti kandidatą vadovauti VSD

Prezidentas Gitanas Nausėda kitą savaitę žada pateikti kandidatą vadovauti Valstybės saugumo departamentui (VSD).

„Manau, kad Valstybės saugumo departamento vadovo kandidatūra tikrai bus pateikta kitą savaitę. Laukiu to momento, kada galėsiu tai padaryti“, – interviu BNS penktadienį sakė šalies vadovas.

G. Nausėda kol kas neįvardijo kandidato į VSD vadovus, tačiau yra patvirtinęs, kad svarsto galimybę antrai kadencijai teikti dabartinį direktorių Darių Jauniškį.

Prezidentas LRT laidai „Savaitė“ apie D. Jauniškį yra sakęs, kad jis „atrodo labai rimtas kandidatas“.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo, jog parlamentas turi dirbti nepaisydamas karantino, kad priimtų reikalingus sprendimus.

„Kokia sudėtinga situacija bebūtų, bet Seimas užtikrina vykdomosios valdžios parlamentinę kontrolę ir turėtų vykdyti savo funkcijas, nesvarbu, kas darytųsi už lango. Tam yra alternatyvūs būdai, nuotoliniai ir kiti, kaip galima spręsti klausimus ir priimti sprendimus“, – sakė šalies vadovas.

Seimo valdyba pirmadienį ketina spręsti dėl plenarinių posėdžių laiko, tarp galimų datų – kovo 31 diena.

Naujojo VSD vado kandidatūra svarstoma politikams pradėjus aiškintis situaciją departamente, kai aukšto rango žvalgybos pareigūnas pranešė apie galbūt neteisėtai rinktą informaciją per prezidento rinkimus.

VSD pareigūnas yra informavęs tuometinį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Vytautą Baką, kad VSD vadovybės nurodymu 2018–2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.

Gitanas Nausėda: šiandien visi turime būti kaip vienas kumštis, kaip viena šeima

Pareigūnas, kuriam suteiktas pranešėjo statusas, teigė manantis, kad šiais veiksmais žvalgybos vadovai galėjo pažeisti teisėtumo ir politinio neutralumo principus. V. Bako vertinimu, pateikti duomenys rodo, kad VSD galėjo kištis į politinius procesus.

VSD teigia, kad informacijos apie minimus asmenis nerinko, griežtai laikėsi įstatymų. Žvalgybos tarnyba tvirtina, kad galėjo tikrinti informaciją, vykdydama pavedimą tirti galimą užsienio valstybių kišimąsi į rinkimus.

D. Jauniškio kadencija VSD vadovo poste baigiasi šių metų balandžio 13 dieną.

Valstybės saugumo departamento direktorių penkerių metų kadencijai Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi