Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 14:26

Netikslią informaciją pateikusi Sveikatos apsaugos ministerija: tai buvo žmogiška klaida

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.03.20 14:26

Ketvirtadienį išplatintas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešimas apie koronavirusu užsikrėtusią Ukmergės gydytoją, dirbusią Vilniaus „Kardiolitos klinikose“, buvo netikslus, nurodoma pranešime spaudai.

Nurodoma, kad kalbėta ne apie Vilniaus, o apie UAB „Bendrosios medicinos praktika“ (Kauno „Kardiolitos klinikos“) gydytoją.

Taip pat Ukmergės ligoninėje ir UAB „Bendrosios medicinos praktika“ dirbančiai gydytojai atlikti tyrimai parodė, kad ji nėra užsikrėtusi koronavirusu.

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žiniasklaidai patikslino, kad medikės testas yra neigiamas. Taigi nei Vilniaus, nei Kauno „Kardiolitos klinikų“ pacientams bei darbuotojams nebuvo kilusi rizika užsikrėsti koronavirusu.

UAB „Bendrosios medicinos praktika“ nurodė, kad imasi visų prevencinių priemonių, jog susirgimo atvejų viruso plitimo būtų išvengta, o gydymo įstaigos pacientų ir darbuotojų sveikata būtų apsaugota.

Vadino žmogiška klaida

SAM atstovė Lina Bušinskaitė sakė, kad dėl atvejo Ukmergėje įvyko žmogiška klaida – įsivėlė klaida dėl žmogaus darboviečių, įvyko painiava dėl dviejų gydytojų. Vėliau patikslinta, kad užsikrėtusi gydytoja dirbo tik Ukmergės ligoninėje.

„Ten įvyko tiesiog žmogiška klaida. Mes, ministerija, gauname iš Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos plikus duomenis – teigiamas ar neigiamas rezultatas. Ir tada, norėdami pateikti informaciją žiniasklaidai kuo greičiau, skambiname, ar tai būtų diena, naktis ar rytas, į gydymo įstaigas, į tą pačią laboratoriją. Tada medikai ar padalinių vadovai bėga tos informacijos ieškoti.

Tad įvyko žmogiška klaida per skubėjimą“, – aiškino ministerijos atstovė.

Ji sakė, kad duomenis iš laboratorijos gauna keli ministerijos darbuotojai.

„Jie būna apibendrinti, sausi, nes pati laboratorija neturi išsamių duomenų, net ne visada gauna informaciją, iš kokios šalies žmogus grįžo. Reikia daug žmonių paskambinti, kad susirinktume visą informaciją“, – kalbėjo L. Bušinskaitė.

Ji sakė, kad klaidinga informacija apie Ukmergės gydytoją buvo paskelbta ketvirtadienį apie 20 val.

„Tiesiog pirminiame variante, kaip kad gavome informaciją rinkdami per kelis šaltinius, buvo, kad ji dirba trijose darbovietėse. Vėliau buvo tikslinama informacija, nes, kaip žinote kontaktinių asmenų yra per 150.

Buvo daug skambučių gydymo įstaigoms, sveikatos specialistams. Paaiškėjo, kad buvo supainiota informacija. Vakare patikslinome ir nurodėme, kad ta Ukmergės gydytoja dirbo tik Ukmergėje. Atsiprašome dėl šio nesusipratimo“, – aiškino SAM atstovė.

Paklausta, ar gali būti, kad buvo supainioti dviejų žmonių tyrimo rezultatai, L. Bušinskaitė sakė negalinti to nei patvirtinti, nei paneigti.

SAM atstovė paaiškino, kad išsamesnę informaciją – apie užsikrėtusiojo lankytas vietas – kiek vėliau aprašys Nacionalinės visuomenės sveikatos centro specialistai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi