Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 14:04

Grubliauskas: Klaipėdoje patvirtinti du nauji koronaviruso atvejai

iš 51 atvejo, 3 nustatyti mobiliuose punktuose, atnaujinta, 17.34
LRT.lt 2020.03.20 14:04

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas socialiniame tinkle pasidalino, kad užfiksuoti du nauji koronaviruso atvejai Klaipėdoje.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patikslino, kad ketvirtadienio naktį mobiliame koronaviruso patikros punkte nustatyti du koronaviruso užsikrėtimo atvejai.

Iš viso mobiliuose koronaviruso patikros puntuose nustatyti 3 užsikrėtimo atvejai.

Anksčiau SAM pranešė, kad penktadienio popietę, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis. Šis atvejis nustatytas mobiliajame Vilniaus punkte, kuriame pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso.

Dėl šio atvejo renkama detalesnė informacija. Bus pradėtas epidemiologinis tyrimas. Informacija bus patikslinta vėliau.

Kol kas Lietuvoje nepatvirtintais duomenimis yra 51 užsikrėtimai koronavirusu.

Primename, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją koronos liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi