Lietuvoje

2020.03.20 18:42

Kaune užpultas Lietuvoje prieglobstį gavęs tadžikų aktyvistas – sumušė ir grasino nužudyti

LRT.lt2020.03.20 18:42

Pirmadienį du vyrai Kaune užpuolė prieglobstį Lietuvoje gavusį tadžikų aktyvistą, ilgą laiką kritikuojantį Tadžikistano valdžią. Tai portalui LRT.lt patvirtino Kauno policija.

Kaip pranešė organizacija „Human rights watch“, du vyrai kovo 16-ąją, apie 9 val. 30 min, Kaune užpuolė tadžikų aktyvistą, gavusį prieglobstį Lietuvoje. Pranešama, kad vieną iš užpuolikų jis pažinojo.

Kaip nurodo „Human rights watch“, vieną iš jį užpuolusių vyrų nukentėjusysis pažinojo jau seniai, jie buvo ir verslo partneriai, jis buvo atvykęs vizito į Lietuvą. Būtent jo automobilyje ir buvo užpultas Lietuvoje prieglobsį gavęs aktyvistas. Anksčiau vyrai buvo susitikę, kad pasikeistų informacija apie Tadžikistano politinius kalinius ir prezidento Emomalio Rahmono režimą. Automobilyje buvo dar vienas vyras.

Neilgai trukus užpultasis vyras pajuto, kad jam kyla pavojus, ir paprašė, kad jį išleistų iš automobilio. Tačiau, kaip pranešama, iš anksto pažįstamas žmogus atsisakė tai padaryti, užrakino automobilio dureles ir padidino greitį.

Kitas automobilyje buvęs vyras, kaip pranešama, pradėjo šaukti, kad nužudys vyrą ir trenkė jam į veidą. Pasipriešinęs jam užpultasis atidarė automobilio dureles ir krito ant žemės. Tuomet du vyrai, išlipę iš sustojusio automobilio, pradėjo jį toliau daužyti, siekė įsitempti atgal į automobilį, bet prie jų sustojo policijos pareigūnai.

Užpultasis vyras patyrė smegenų sutrenkimą, jam sužeista nosis, šonkauliai.

Kaip portalą LRT.lt informavo Kauno apskr. VPK, Dainavos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo.

„Kovo 16 d. apie 10.00 val. Kaune, Birželio 23-osios g. - Taikos pr., žiedinėje sankryžoje, užsienio piliečio (gim. 1974 m.) vairuojamame automobilyje „Mercedes Benz“, važiavusiam užsienio piliečiui (gim. 1977 m.) sudavė kitas kartu važiavęs vyras. Buvo sulaikytas užsienio pilietis (gim. 1993 m.)“, – nurodoma policijos pateiktoje informacijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.