Lietuvoje

2020.03.20 13:10

Veryga: po koronaviruso diagnozavimo gydytojai nustatyti 127 kontaktiniai asmenys

Uždaromi dalis Ukmergės ligoninės skyrių
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.20 13:10

Sveikatos apsaugos ministras patikino, kad koronavirusą nustačius Ukmergės ligoninės gydytojai, dalis įstaigos skyrių yra uždaromi, nustatyti 127 kontaktiniai asmenys, jie izoliuoti.

Penktadienį nuotolinę spaudos konferenciją surengęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad koronavirusą nustačius Ukmergės ligoninės gydytojai, nustatyti 127 kontaktiniai asmenys, su kuriais asmuo galėjo bendrauti.

Anot jo, gydytoja dirbo tik Ukmergės ligoninėje. Šioje įstaigoje dalis skyrių buvo uždaryti – chirurgijos, reanimacijos, traumatologijos, priėmimo.

Veryga: po koronaviruso diagnozavimo gydytojai nustatyti 127 kontaktiniai asmenys

„Kiti pacientai iš kelių skyrių perkelti į vieną. Veikia slaugos ir terapijos skyrius. Ligoninėje yra nustatyti 127 kontaktai, jie yra izoliuoti“, – kalbėjo A. Veryga.

Ministras pažymėjo, kad medikui, kuris, kaip skelbta anksčiau, dirba keliose gydymo įstaigose, koronavirusas buvo įtartas, tačiau tyrimo rezultatas buvo neigiamas.

„Priežasties nerimui dėl kitų įstaigų neturime“, – tikino A. Veryga.

Tikrins visus gydytojus, pratęs karantiną

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad klasterinių koronaviruso atvejų, tai yra ne įvežtinių, Lietuvoje nėra daug. Anot jo, tokiais atvejais virusu žmonės užsikrečia nuo šeimos narių, kolegų. Vis dėlto, A. Verygos teigimu, šiuo metu visi susirgusieji koronavirusu jaučiasi gerai, išskyrus vieną atvejį Panevėžyje, kur žmogaus būklė yra sunkesnė.

Pasak A. Verygos, tai, kad pastarosiomis paromis Lietuvoje koronaviruso atvejų fiksuojama vis daugiau dar nebūtinai reiškia, kad virusas plinta.

„Ateina laikas, kai praeina inkubacinis laikotarpis ir natūralu, kad ateina tas momentas, kai daugiau žmonių pasireiškia simptomai. Išplėstas atvejų aprašas, startavo mobilūs punktai. Natūralu, kad išplėtus tyrimų skaičių, daugiau atvejų yra patvirtinama“, – kalbėjo jis.

A. Veryga nuotolinėje spaudos konferencijoje patvirtino, kad Vyriausybė svarsto galimybę dėl koronaviruso tikrinti visus šalyje dirbančius medikus.

„Tik laiko klausimas, kada medikai bus tikrinami. [...] Greitai mes turėsime didelius pajėgumus tuos testus atlikti ir tada bus galima, kiek žinau, daryti kaip kai kurios šalys, tai yra ištirti medikus periodiškai“, – tikino ministras.

Sveikatos apsaugos ministras teigė neabejojantis, kad iki kovo 30 d. paskelbtas karantino laikotarpis bus pratęstas. Tiesa, jis teigė, kad kol kas apie naują laikotarpį komentarų neteiks. Dėl to, pasak A. Verygos, turi apsispręsti Vyriausybė.

Paneigė, kad pasiūlymai dėl testų buvo atmesti

Sveikatos apsaugos ministras, paklaustas, ar tiesa, kad ministerijai jau anksčiau buvo siūloma gaminti testus dėl koronaviruso, tačiau pasiūlymai buvo atmesti, tikino, kad tai nėra tiesa.

„Mes jokių pasiūlymų neatmetinėjome, atvirkščiai – raginame ir skatiname įmones padėti ir prisidėti. Viena įmonė, kuri rengiasi ir galėtų tam tikrus reagentus gaminti arba tiekti yra veikianti Lietuvoje. Tačiau pačios įmonės pageidavimu, ji nenorėjo, kad šiuo metu būtų pagarsinta“, – aiškino A. Veryga.

Ministras tyrimų dėl koronaviruso testų skaičius yra aktualizuojamas be reikalo.

„Be reikalo yra sureikšminamas tas absoliutus tyrimų skaičius. Kai kurie kolegos, medikai, kurie viešoje erdvėje spekuliuoja skaičiais, kad turi būti nemažiau kaip 500 tyrimų, [...] tuos skaičius nukabina visiškai „iš lubų“, jie yra niekuo nepagrįsti“, – komentavo A. Veryga.

Jis ragino sako, kad labiau vertinti kitą rodiklį – kiek iš 100 atliekamų testų nustatoma užsikrėtusių asmenų.

„Lietuvoje iš 100 atliktų testų, maždaug 3,3 asmenims yra nustatomas užkratas, tuo tarpu Estijoje, yra nustatoma maždaug 12 iš 100 tiriamųjų, ten ir išplitimas yra didesnis, tai ir tyrimų reikia daugiau“, – aiškino A. Veryga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.