Lietuvoje

2020.03.20 14:02

Profesorius Kasiulevičius: vadovauti COVID-19 operacijai turi kariškis, šalia jo turi būti karo medikas

LRT.lt2020.03.20 14:02

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius perspėja, kad COVID-19 istorija dar tik pakeliui į kalną, todėl anksčiau padaryti sprendimai duos geresnį efektą ir siūlo savo variantus.

„Vadovauti COVID-19 operacijai turi kariškis, turintis karinių operacijų ir jų planavimo patirties. Tokių tikrai turime. Šalia tokio žmogaus privalo būti patyręs karo medikas. Vienas. Pabrėžiu – karo medikas. Buvęs Afganistane, Afrikoje, Irake ar Ukrainoje. Patikėkite – tokių irgi turime.

Karo mediką konsultuoti turi profesionalūs epidemiologai ir infekcinių ligų specialistai. Jeigu tokių neturime (nors, kiek žinau, kai kurių niekas dar neklausė nuomonės), galima porą ištraukti iš Italijos ir Kinijos.

Politikai, viceministrai, lengvos karjeros profesūra turi aplenkti šią zoną ir užsiimti savo reikalais kaip visada“, – feisbuke rašo V. Kasiulevičius.

Pasak V. Kasiulevičiaus, premjerui Sauliui Skverneliui reikia leisti užsiimti ekonomika ir nukrauti rūpinimąsi visokiais reagentais ir terpėmis. Sveikatos apsaugos ministerija ir kitos turi tiesiog vykdyti visus Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nurodymus šią valandą, o ne svarstyti ir imituoti veikimą, teigia V. Kasiulevičius.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.