Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 11:57

Nesikarantinavusios medikės elgesį Panevėžio ligoninės vadovai lygino su greičio viršijimu

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.03.20 11:57

Panevėžio ligoninės vadovas ramina, kad sergantiems koronavirusu Panevėžyje užteks lovų, o medikams netrūks apsaugos priemonių, nes sudaryta nuolatinio tiekimo sutartis.

Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas kalbėjo, kad Panevėžio ligoninę ištikusi šoko terapija yra sėkmingai įveikta, ligoninė dirba normaliu karantininiu režimu, teikiamos visos karantinui būdingos paslaugos ir neatidėliotinos paslaugos.

Panevėžio ligoninės atstovai nesupranta koronavirusu užsikrėtusios medikės elgesio: neturime recepto, kaip tai įkalti į galvą

„Panevėžio krašto gyventojai gauna visas reikalingas paslaugas, tik pasikeitė jų teikimo tvarka. Ne pats pacientas kreipiasi, bet kreipiasi jo šeimos gydytojas arba gauna iškvietimą iš mūsų gydytojų. Ligoninės darbas yra visiškai pertvarkytas karantininiu režimu“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Kaip sakė A. Skorupskas, ligoninė šiuo metu dirba be 51 darbuotojo, tačiau nei vienas jų nesiskundžia sveikata, tiesiog yra karantine. Visiems jiems atlikti tyrimai, jie buvo neigiami. Tyrimai bus kartojami kitą savaitę. Ligoninės vadovas tikino, kad pati įstaiga nenukentėjo, nes į ją perėjo dirbti poliklinikos darbuotojai.

„Visi 300 darbuotojų perėjo dirbti į ligoninę ir mes veikiame normaliu režimu, jokio trūkumo neturime. Lieka hipotetinis klausimas, ar jų netrūks. Nežinia. <...> Personalas yra mūsų prioritetas, jų nebūnant, nebus kam teikti pagalbos. Jie turi turėti maksimalią apsaugą“, – komentavo A. Skorupskas.

Ligoninės vadovas sakė, kad apsaugos priemonių šiuo metu pakanka, penktadienį ligoninė pasirašė sutartį dėl pastovaus priemonių tiekimo iš Kinijos. Anot jo, atsidarius pastovų tiekimo kanalą, problemų neturėtų likti. A. Skorupskas kalbėjo, kad ligoninė žino, koks yra tikrasis priemonių poreikis, remiantis šiais skaičiais padaryti užsakymai.

„Tiek ši ligoninė, tiek infekcinė, tiek kitos penkios didžiosios ligoninės yra statytos tarybiniais laikais. Viskas buvo ruošiama kovai prieš kapitalistus, tai ir ligoninės taip pat. Jų projektiniai pajėgumai yra 3-4 kartus didesni nei turime dabar, išplėtimo galimybės yra milžiniškos. Infekcinę ligoninę galime išplėsti iki 120 vietų, šioje ligoninė galime turėtų iki 1,2 tūkst. vietų. Tikrai nebūsime kaip britai, kad trūks lovų“, – tikino A. Skorupskas.

Jis taip pat informavo, kad iš ligoninės yra transliuojamos pamaldos, kurias veda ligoninės kapelionas. Ligoninėje taip pat rūpinamasi ir psichologine pagalba, jei tokios kam nors prireiks. A. Skorupskas sakė manantis, kad ligoninė be nuostolių turėtų įveikti krizę.

Medikės elgesį vadino pažeidimu

A. Skorupskas nesiėmė plačiau komentuoti situacijos Panevėžyje, kuomet Panevėžio pataisos namų šeimos gydytoja (pavardė LRT žinoma) yra viena iš medikų, kurie turėjo kontaktų su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, šiuo metu gydomu reanimacijoje. Visus tą naktį budėjusius ir su pacientu kontaktą turėjusius medikus ligoninė karantinavo, tačiau Panevėžio ligoninėje ir Panevėžio pataisos namuose dirbanti medikė karantino nesilaikė, ėjo į darbą įkalinimo įstaigoje.

„Kaip vertinsi pažeidimą? Jeigu tai yra tiesa, tai yra netoleruotini dalykai. Jeigu yra tokia situacija, mes visi turime įsisavinti, kad mus išgelbės tik griežtas taisyklių laikymasis“, – sakė A. Skorupskas.

Direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus komentavo, kad atrodo, jog visi supranta ir laikosi įstatymu, o šią situaciją lygino su greičio viršijimu, kai visi žino, kad negalima, bet kai kurie vis tiek viršija: „Neturiu recepto, kaip įkalti į galvą žmonėms, kurie dirba, dar tuo labiau medikai, kurie žino visus įstatymus, įsakymus ir vis tiek elgiasi pagal save.“

Anot M. Vaitkaus, medikė turėjo artimą kontaką su ligoninėje esančiu sunkiai koronavirusu sergančiu ligoniu.

Panevėžio ligoninėje yra gydomas vyresnio amžiaus pacientas, kuriam nustatytas koronavirusas. Anksčiau pranešta, kad paciento būklė yra sudėtinga, penktadienį M. Vaitkus pranešė, kad vyro būklė yra stabili. Jis dar kartą paneigė sklindančias kalbas apie paciento mirtį.

Dar vienam pacientui yra taikomas simptominis gydymas. Anot M. Vaitkaus, šio paciento būklė yra gera ir, jei būtų galima, jis būtų leidžiamas gydytis namo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi