Lietuvoje

2020.03.20 11:00

Karantino sąlygų nepaisančius kauniečius drausmina įspėjimai iš greitosios automobilių

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2020.03.20 11:00

Kauno savivaldybė ketvirtadienį ėmėsi drausminti lauke besibūriuojančius kauniečius, kurie nepaiso karantino sąlygų: mieste važinėjantys greitosios medicinos pagalbos automobiliai žmones įspėja nesibūriuoti ir laikytis atstumų.

„Šiai dienai mums didžiausią rūpestį kelia viešose vietose neatsakingai besielgiantys žmonės, leidžiantys vaikus į žaidimų aikšteles, besibūriuojantys didesnėse grupėse, ir panašiai“, – sako Kauno mero atstovas spaudai Tomas Jarusevičius.

Po miestą važinėjantis greitosios pagalbos automobilis su ruporu miestiečiams primena, jog visoje šalyje įvestas karantinas, reikia vengti bet kokio gyvo kontakto su kitais asmenimis, nesibūriuoti, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, nesinaudoti lauko treniruokliais.

Pasak T. Jarusevičiaus, šiai veiklai naudojami du seni savivaldybės turimi greitosios autobusiukai. Planuojama šiuos automobilius ateityje naudoti įtariamų ar lengvų koronavirusu užsikrėtusių asmenų pervežimams.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį pranešė, jog lauke žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis ne daugiau kaip po penkis, o aikštelėse žaisti tik vienos šeimos vaikai.

Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo, skelbia SAM.

Parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

Karantinas dėl koronaviruso grėsmės šalyje paskelbtas pirmadienį, kol kas numatyta, kad jis truks iki kovo 30 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.