Lietuvoje

2020.03.20 10:25

Ukmergės meras: dėl medikei diagnozuoto koronaviruso uždaroma dalis ligoninės skyrių

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2020.03.20 10:25

Ketvirtadienį paaiškėjus, kad Ukmergėje dirbantis medikas užsikrėtė koronavirusu, ligoninė nebepriima pacientų, uždaromi keli skyriai. Portalui LRT.lt dar ketvirtadienį Ukmergės meras patvirtino, kad COVID-19 serga moteris medikė.

„Gydytojai izoliuojami, kurie turėjo vienokius ar kitokius sąlyčius, perorganizuojama įstaigos veikla, nepriimami nauji pacientai ir dalis skyrių bus uždarinėjama, o gydytojai – į karantiną“, – BNS penktadienio rytą sakė Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.

Pasak jo, karantinas skiriamas ir iš šių skyrių išrašomiems pacientams.

„Mes nuo vakar ryto nieko naujo nepriimam“, – taip pat sakė meras.

Asmenys, kuriems reikia medikų konsultacijų, kreipiasi į šeimos gydytojus, o esant skubios pagalbos poreikiui, kviečia greitąją medicinos pagalbą.

„Pirmiausia kontaktuoja per šeimos gydytojus, bet jeigu yra atvejis, kviečiasi per greitąją. Mes padidinome greitųjų skaičių ir greitosios nukreipia į kitas ligonines, jeigu mato, kad atvejis reikalingas hospitalizacijai“, – sakė R. Janickas.

„Tiek Vilnius, tiek Molėtai, tiek kiti – suderinta logistika“, – apie tai, į kurias ligonines vežami pacientai iš Ukmergės, sakė jis.

Pasak mero, ši situacija skaudi ir kelianti nerimą visam rajonui, tačiau situacija šiuo metu suvaldyta ir pagalbos pacientai sulaukia.

„Visada yra didžiulis iššūkis, kai iškrenta gydymo įstaiga. Tikėjomės pirmojo atvejo, bet kad toks bus gana skaudus visai bendruomenei... Aišku, visiems daug yra iššūkių, bet tikrai nepanikuojame“, – sakė meras.

Lietuvoje penktadienio naktį nustatyti dar septyni nauji koronaviruso atvejai, bendras jų skaičius pasiekė 48.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, medikas iš Ukmergės, kuriam nustatytas koronavirusas, turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.

Jis izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose. Pasak ministerijos, užsienyje keliavę mediko kolegos ir kartu su asmeniu gyvenantys šeimos nariai taip pat atvyko į Santaros klinikas ir tiriasi dėl galimo užsikrėtimo koronaviruso infekcija.

Šiuo metu nustatyta daugiau kaip 150 galimų turėtų kontaktų ligoninėje, šis skaičius ir aplinkybės tikslinami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt