Lietuvoje

2020.03.20 09:04

Surplys: SAM sprendžia, kaip perskirstyti ir sustiprinti viešųjų ryšių padalinį

atnaujinta 12.22
Milena Andrukaitytė, BNS, Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2020.03.20 09:04

Visuomenės informavimo grupės (VIG) dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys informavo, kad Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį operatyviai sprendžia, kaip perskirstyti ir sustiprinti viešųjų ryšių padalinį. G. Surplys taip pat užtikrino, kad žurnalistams netrukus bus suteiktas kontaktinis telefonas – juo bet kuriuo metu bus galima susisiekti dėl aktualios informacijos.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys informavo, kad Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį operatyviai sprendžia, kaip perskirstyti ir sustiprinti viešųjų ryšių padalinį. G. Surplys taip pat užtikrino, kad žurnalistams netrukus bus suteiktas kontaktinis telefonas – juo bet kuriuo metu bus galima susisiekti dėl aktualios informacijos.

„Šiandien sprendžiame operatyviai, kaip perskirstyti pajėgas ir sustiprinti Sveikatos apsaugos ministerijos viešųjų ryšių padalinį. Norime ir priimame jūsų pageidavimą, kad informacija, susijusi su jautria sveikatos problematika, būtų skleidžiama kaip galima greičiau“, – prie Vyriausybės rūmų žurnalistams sakė G. Surplys.

Visuomenės informavimo grupės dėl koronaviruso vadovas žurnalistų taip pat paprašė kantrybės ir supratimo, akcentuodamas, kad prieš pateikiant informaciją ji turi būti patikrinta.

„Prašome jūsų kantrybės ir papildomos keleto minučių, kad tą informaciją būtų galima surinkti. Bet pagrindinė mano žinia, kaip jau minėjau, kad šiandien operatyviai bandome persigrupuoti ir išspręsti butelio kakliuko problemą sveikatos sistemoje dėl informacijos sklaidos“, – kalbėjo jis.

„Artimiausiu metu jūs tikrai pajusite, kad (informacijos – ELTA) srautas eina greičiau ir jūs tikrai kiekvieną paros valandą turėsite kontaktą, kuriuo galėsite skambinti“, – užtikrino G. Surplys.

Veryga apie komunikaciją: tai jau fizinių pajėgumų problema

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada tartis, kaip keisti komunikaciją, kad žinios apie koronaviruso plitimą pasiektų ir operatyviai, ir teisingos.

„Galvojam, šiandien bandysim pasitelkt daugiau komunikacijos žmonių, kad pasitartumėm bendrai, kokios strategijos laikytis, kaip nenuvilti noro žinoti ir tuo pačiu nekompromituoti pačios informacijos, nes čia nebe komunikatorių problema“, – penktadienį ryte BNS sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienio vakarą pranešė, jog koronavirusu užsikrėtusi Ukmergės ligoninės medikė dirbo Kauno klinikose ir „Kardiolitos“ klinikoje, tačiau vėliau išplatino patikslintą pranešimą, kuriame šios įstaigos jau nebuvo minimos.

Galimas klaidas ministras aiškina įtampa ir epidemiologų, kurie aiškinasi susirgusiojo kontaktus, didžiuliais krūviais bei nuovargiu.

„Žmonių skaičius, kurie aiškinasi tuos kontaktus, kurie tą informaciją renka, jis yra ribotas. Kai ta informacija kyla naktį, jų nedaug naktį dirba, jei mes juos visus versim dirbti kiaurą parą, mes po savaitės nebeturėsime nei vieno. Mes ir dabar žmones spaudžiam tokiu lygiu, kad jis darosi darbuotojams nebepakeliamas, turim galvoti, ką daryti“, – kalbėjo ministras.

„Nebe komunikatorių tai klausimas, fizinių tam tikrų pajėgumų problema. Gal rasim protingą sprendimą, kaip ir poreikį informacijos laiku patenkint, bet tuo pačiu nesudegint žmonių, kurie ne komunikacijos dalykais turėtų užsiimt, o daryti realų tiksklų darbą“, – sakė A. Veryga.

Ministras ketvirtadienį pasirašė įsakymą, numatantį, kad komentuoti žiniasklaidai situaciją dėl naujojo koronaviruso ligoninės galės tik suderinusios su Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupe.

Ministras yra Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas. Centro Visuomenės informavimo grupei vadovauja premjero patarėjas Giedrius Surplys.

A. Verygos įsakymas adresuotas visoms asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai ir Ekstremalių sveikatai situacijų centrui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.