Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 08:24

Klaipėdoje pradeda veikti mobilus koronaviruso patikros punktas

atnaujinta 09.36

Klaipėdoje penktadienį vidurdienį pradeda veikti mobilus koronaviruso patikros punktas.

„Kol kas paskutinė informacija, kad šiandien (...) turėtų startuoti“, – BNS penktadienio rytą sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Kaip BNS teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, punktas oficialiai pradės veikti 12 valandą.

„Tai yra dar viena galimybė, kad būtų dar daugiau žmonių patikrinta. (...) Šiaip visi yra pasiruošę, žinau, kad iki vidurnakčio buvo suderintas ir stogelio klausimas, kuris tiesiogiai nėra privalus, bet užtikrina, kiek tai įmanoma, kuo patogesnes sąlygas medikams“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Šis punktas įsikūręs prie „Švyturio“ arenos Dubysos g. 10.

Gali tekti laikinai stabdyti mobilių punktų darbą

Kituose miestuose, anot ministro, punktai bus atidaromi palaipsniui. Mobilieji punktai iš viso veiks dešimtyje Lietuvos miestų.

„Kiti miestai ruošiasi, nes negalim labai smarkiai užsukt, kol nesam ramūs dėl pačių reagentų ir laboratorijų (...) Dabar mes perkam ir įrangos laboratorinės daugiau, kad būtų galima ir fiziškai daugiau (tyrimų – BNS) atlikti“, – teigė jis.

Tačiau ministras užsiminė, kad gerokai išaugus ėminių skaičiui, punktų veiklą gali tekti pristabdyti, nes tyrimus atliekanti laboratorija gali neaprėpti didelių apimčių – gali pritrūkti ir reagentų, ir tyrimų aparatų.

Tikslių skaičių, kokiam skaičiui tyrimų turima reagentų šiuo metu, A. Veryga teigė kol kas neturįs. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, kitą savaitę į Lietuvą turėtų būti atvežta 20 tūkstančių papildomų reagentų.

Tačiau, pasak ministro, dėl sutrikusio susisiekimo ir tiekimo gali kilti rizika, jog Lietuva užsakytų reagentų negaus arba jie vėluos.

„Prioritetas bus pacientams – tiems žmonėms, kuriems būtiniausiai reikia, juos pirmiausia tirsim. (...) Tai net jei teks pristabdyti, paskiau mes tą malūną galėsime įsukti labai smarkiai ir daug žmonių patikrinti“, – kalbėjo A. Veryga.

Anot jo, taip pat svarstoma reagentus gaminti ir Lietuvoje.

„Yra tokių svarstymų“, – sakė A. Veryga.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties, administruojančios Karštąją koronaviruso liniją 1808, duomenimis, ketvirtadienio vakarą į Vilniuje esančius koronaviruso mobiliuosius patikros punktus registracija buvo užpildyta ir penktadieniui, Kaune dar buvo registruojama atvykti penktadienio vakarui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi