Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.20 07:23

Veryga apie koronavirusu sergančios medikės darbo vietas: vis dar aiškinamasi, kur dirbo ir su kuo bendravo

pirks 2 mln. respiratorių

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienio rytą LRT RADIJUI sakė, kad ketvirtadienio vakarą paskelbta informacija apie Ukmergės gydytojos, sergančios koronavirsu, darbo vietas panašu, kad buvo klaidinga. Ministras sako, kad galimai buvo paskelbtos gydytojų, turėjusių kontaktą su medike, darbo vietos.

„Čia yra ta kaina, deja, kurią tenka sumokėti, jei mes norime labai greitos informacijos ir neturime laiko detaliai surinkti informaciją. Šiandien (penktadienį – LRT.lt) mes ją patikslinsime. Pasirodo, kad tų medikų ne tik iš Ukmergės ligoninės yra keletas, kurie tarpusavyje bendravę ir užtat tų klinikų pavadinimai buvo iškilę, bet tikrai neskubėčiau kelti nerimo, įstaigos visos yra informuotos, jos yra pasiruošę. Panašu, kad tai yra tiesiog kontaktai buvę, ne ta pati medikė yra dirbusi šiose įstaigose“ , – teigė ministras.

Ketvirtadienį Sveikatos ministerijos išplatintame pranešime buvo nurodoma, kad medikė dar dirbo Vilniaus „Kardiolitos“ klinikoje ir Kauno klinikų skubios pagalbos skyriaus konsultuojančia gydytoja.

A. Veryga tikino, kad dabar yra tikrinami medikės kontaktai, o Ukmergės ligoninė dėl padėties gali laikinai stabdyti savo veiklą.

„Dėl mediko iš ligoninės, tai apsunkina ta prasme situaciją, nes ligoninėje tie visi kontaktai izoliuojami, tai gali sukelti problemų įstaigai funkcionuoti. Aišku, kad įstaiga kartu su epidemiologais išsiaiškins iki galo, kiek ir ką jie gali daryti, bet gali įvairių situacijų kilti, gali ir laikinai tekti įstaigos veiklą stabdyti“, – sakė ministras.

Jis teigė, kad penktadienį ligoninė įsivertins, ar gali toliau vykdyti savo veiklą.

„Ukmergės ligoninė jau izoliavo darbuotojus, kurie buvo kontakte, jie šiandien įsivertins galimybes, kiek jie gali dirbti, kiek jie turi medikų, kurie dengia pilnai visas paslaugas, jeigu ne, bent dalį pacientų teks perkelti į kitas įstaigas. Žinau, kad jie nepriiminėja naujų pacientų, juos nukreipia į kitas įstaigas. O dėl kitų ligoninių, kur dirbo galimi kontaktai, tie kontaktai yra izoliuojami“, – sakė jis.

Ministras taip pat atskleidė, kad tarp ketvirtadienį paskelbtų asmenų, kurie užsikrėtė koronavirusu, nė vienas nepatenka į rizikos grupę.

„Kiek prisimenu gimimo metus asmenų, tai berods nė vienas nėra vyresnis nei 60 metų, bet net arti to yra tam tikra rizika (...) kaip pacientai, jie nėra rizikingi“, – tikino jis.

Ministerija perka iš Kinijos respiratorių už beveik 2 mln respiratorių

Lietuva iš Kinijos perka beveik 2 mln. respiratorių, ši siunta turėtų pasiekti per dvi savaites, teigia sveikatos apsaugos ministras.

„Tokio kiekio Lietuva niekada nėra turėjusi“, – penktadienį LRT RADIJUI sakė Aurelijus Veryga.

„Tai jau yra didelis kiekis, galėtume apdalyti ir tuos medikus, kurie nedirba tiesiogiai su užsikrėtusiais ar įtariamais pacientais“, – tvirtino jis.

Ministro teigimu, ketvirtadienį baigti rengti šio pirkimo dokumentai.

A. Veryga vylėsi, kad siunta Lietuvą pasieks greičiau nei per dvi savaites.

„Kai jie (respiratoriai) bus suformuoti sandėliuose, Lietuva yra pasiruošusi oro transportu greitai organizuoti jų atgabenimą“, – teigė jis.

„Viską darysime, kad tikrai maksimaliai greitai jie pasiektų“, – pridūrė jis.

Lietuvoje daugėjant susirgimų koronaviruso infekcija ir tikrinant vis daugiau žmonių, medikai skundžiasi, kad jiems trūksta apsaugos priemonių.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį paskelbta apie koronavirusu užsikrėtusį mediką. Ukmergės meras LRT.lt patvirtino, kad tai medikė iš Ukmergės. Meras teigia, kad 100 Ukmergės ligoninės darbuotojų išleista į namus izoliuotis.

Ketvirtadienį prieš pat vidurnaktį buvo paskelbta apie dar 7 koronaviruso atvejus, 5 iš jų – įvežtiniai, dar du atvejai buvo tikslinami. Iš viso ketvirtadienį Lietuvoje paskelbta apie 14 naujų koronaviruso atvejų.

Lietuvoje dėl koronaviruso COVID-19 grėsmės tęsiasi karantinas. Ketvirtadienį patvirtinti 48 užsikrėtimo šiuo koronavirusu atvejai. Taip pat buvo patvirtinti nauji apribojimai: parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi