Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.19 20:59

Lietuvė apie situaciją dėl koronaviruso JK: protestuodami dėl valdžios sprendimų kai kurie tėvai neleido vaikų į mokyklas

Didžioji Britanija trečiadienio vakare paskelbė, kad nuo penktadienio uždaro visas mokyklas, tačiau daugiau priemonių nesiimama. Kitos šalys iki šiol skeptiškai vertino Didžiosios Britanijos sprendimus negydyti daugumos pacientų, o leisti jiems įgyti imunitetą ir neįvesti karantino.

Kaip LRT TELEVIZIJAI teigia Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, kai kurie tuo nepatenkinti mokytojai nevedė pamokų, o tėvai nevedė mokinių į mokyklą.

Žinios. Srautus ligoninėse mažinantis sprendimas: lengvesnius infekcijos simptomus juntantys galės gydytis namuose

„Kodėl kritikuojama Jungtinės Karalystės vyriausybė ne tik užsienio valstybių, bet ir pačių gyventojų, vietos bendruomenių. Žmonės tiesiog protestuodami nevesdavo vaikų į mokyklas, bijodami, kad jie užsikrės. Taip pat ir mokytojai, kad užsikrės šiuo virusu nevesdavo pamokų. Tiesa, tai ne masinis reiškinys, bet, kai atėjo žinia, kad mokyklos vis dėlto uždaromos, buvo nemažai atodūsių, kad štai, pagaliau imtasi griežtesnių priemonių valdyti šitą pandemija“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo ji.

Tiesa, mokyklos bus uždaromos ne visiškai. Kai kurių profesijų tėvų vaikams bus leista eiti į mokyklas, jei jų niekas negali prižiūrėti.

„Iš tikrųjų britai, kitaip nei visas pasaulis, gana ilgai laikėsi pozicijos, kad reikia nesiimti griežtų ribojimų, griežtų priemonių ir tik dabar, penktadienį, bus paskutinė diena, kai vaikai lankysis mokykloje, tačiau yra tam tikros išimtys – tam tikrų profesijų, viešojo sektoriaus darbuotojų, tokių kaip slaugytojų, gydytojų, policijos pareigūnų ir kitų darbuotojų, – vaikai turės būti mokykloje, jei nėra, kas juos prižiūrėtų. Nes ypatingai nerekomenduojama jų palikti su senyvo amžiaus giminaičiais, nes tai yra rizikos grupė, kurios jau nuo penktadienių bus prašoma izoliuotis, nedalyvauti viešajame gyvenime, kuo mažiau socializuotis“, – sako D. Asanavičiūtė.

Londonas vadinamas koronaviruso židiniu, kalbama, kad jis galėtų būti uždaromas, tačiau kol kas tokių ryžtingų sprendimų nesiimama.

„Pranešama labai mažai atvejų, lyginant su gyventojų tankiu saloje, tačiau visada skelbiama, kad neoficialiais duomenimis jų galėtų būti dešimtys tūkstančių, kurie gali sirgti arba būti viruso nešiotojais (...). Tie, kurie jaučia ligos simptomus arba kažką panašaus, jie turėtų būti namuose, izoliuotis ir neiti į ligonines, į sveikatos priežiūros įstaigas. Jiems testai nėra daromi. Taigi didžioji dauguma asmenų nėra patikrinti ir nėra tikslaus atsakymo, ar jie yra užsikrėtę šiuo virusu, ar jie tiesiog serga kitomis peršalimo ligomis“, – teigė lietuvė.

Ketvirtadienio vakaro duomenimis, Didžiojoje Britanijoje nuo viruso mirė 137 žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi