Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.19 18:31

Mobilieji patikros punktai Vilniuje penktadieniui užpildyti, Kaune registruojama vakarui

atnaujinta 19.03
LRT.lt 2020.03.19 18:31

Ketvirtadienio vakarą į Vilniuje esančius koronaviruso mobiliuosius patikros punktus registracija buvo užpildyta ir penktadieniui. Kaune dar registruojama atvykti penktadienio vakarą.

„Žmonės visi buvo sėkmingai užregistruoti: Vilnius pilnai užpildytas ši diena ir jau baigta pildyti rytojaus diena, registracija baigta, o Kauno dar truputėlį vakarui buvo vietų rytdienos, tai kaip tik dabar vykdome registraciją“, – BNS sakė Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties, administruojančios Karštąją koronaviruso liniją 1808, direktorius Nerijus Mikelionis.

Pasak jo, nuo ketvirtadienio pradėjo vykti skambučių paskirstymas, todėl greitosios medikai bendrauja tik sveikatos klausimais.

„Per dieną mes turėsime 6–7 tūkst. skambučių, panašiai, kaip ir vakar, susitvarkome pakankamai gerai su jais“, – sakė greitosios vadovas.

Penktadienį registracija bus vykdoma šeštadieniui: gerokai vėliau registracija nevykdoma, nes per tą laiką gali keistis žmogaus būklė.

„Galima pasidžiaugti žmonėm: didžioji dalis yra supratingi ir suvokia, kad vietų skaičius yra ribotas“, – sakė N. Mikelionis.

Mobilieji patikros punktai ketvirtadienį pradėjo veikti Vilniuje ir Kaune. Į visus šiuos punktus vykti galima atvykti tik gavus siuntimą iš karštosios koronaviruso linijos 1808 specialistų.

Penktadienį Klaipėdoje pradės veikti mobilus koronaviruso patikros punktas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) leido pradėti mobilaus koronaviruso patikros punkto veiklą Klaipėdos savivaldybėje, rašoma savivaldybės pranešime.

Punktas prie "Švyturio" arenos pradės veikti nuo penktadienio, kovo 20 d., 12 val..

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės, mobilus patikros punktas yra aprūpintas reikiamomis priemonėmis, o komandų nariai praėjo išsamius mokymus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Į tyrimų paėmimo punktą bus galima atvykti tik gavus siuntimą iš karštosios koronaviruso linijos 1808 specialistų. Atvykę asmenys atlikti pavojingo viruso testą privalės neišlipdami iš automobilio.

Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo – specialios priemonės jūrų uoste

Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste taip pat bus taikomos specialios kontrolės procedūros, rašoma pranešime spaudai.

Tai reiškia, kad dar prieš patenkant į uostą turi būti pranešama apie įgulos sveikatos būklę.

Laivo kapitonas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Medicininio karantino skyriui prieš 24 val. turi pateikti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Tarptautinėse sveikatos priežiūros taisyklėse patvirtintą Jūrinę sveikatos deklaraciją, kurioje patvirtina, kad visi įgulos nariai yra sveiki.

Dar kartą apie įgulos sveikatos būklę turi būti patikslinama 2 val. iki laivo įplaukimo į uostą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi