Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.19 16:38

Kinai Lietuvai atsiunčia 20 tūkst. medicininių kaukių, 120 tūkst. porų pirštinių

atnaujinta 18.26
Vaidotas Beniušis, BNS 2020.03.19 16:38

Iš Kinijos ketvirtadienio popietę pakilo Lietuvai skirtas krovinys su dešimtimis tūkstančių medicininių kaukių ir pirštinių.

„Tai „Huawei“ ir Kinijos prekybos rūmų dovana“, – BNS informavo Kinijos ambasada Vilniuje.

Krovinį neatlygintai atgabena verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos grupės „Avia Solutions Group“ valdoma užsakomųjų skrydžių bendrovė „KlasJet“.

„Lėktuvas ką tik pakilo. Pakrauta 240 dėžių medicininių pirštinių – iš viso 120 tūkst. porų, ir 10 dėžių medicininių kaukių – 20 tūkst. vienetų. Planuojamas atvykimas penktą valandą ryto“, – BNS ketvirtadienio popietę sakė „Avia Solutions Group“ atstovė Vilma Vaitiekūnaitė.

Medicinos apsaugos priemonių poreikis gydymo įstaigose labai išaugo dėl koronaviruso plitimo.

Kinijoje koronaviruso krizė kilo sausio mėnesį, bet jai pastaruoju metu pavyko pažaboti pandemiją.

Kinija ketvirtadienį pranešė, kad pirmąkart nuo protrūkio pradžios sausį šalyje neužfiksuota nė vieno vietinio užsikrėtimo atvejo.

Šiuo metu viruso epicentru yra tapusi Europa. Iki šiol Lietuvoje patvirtinti 36 koronaviruso atvejai.

„MG Baltic“ dovanoja Vilniui penkis plaučių ventiliavimo aparatus

Penkios verslininko Dariaus Mockaus valdomo koncerno „MG Baltic“ įmonės Vilniui padovanos penkis dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus, kainuojančius beveik 50 tūkst. eurų.

Įmonės su savivaldybe ketvirtadienį pasirašė sutartį dėl dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų „Crossvent 3+“ dovanojimo miestui, pranešė savivaldybė. Ši juos perleis didžiausią poreikį turinčioms gydymo įstaigoms.

Savivaldybė pranešime teigia, kad tokių aparatų rezervacija galiojo labai trumpą laiką – vos parą, todėl reikėjo itin skubių veiksmų. Įmonės, sužinojusios apie poreikį padėti įsigyti gyvybiškai svarbios įrangos, reagavo iškart.

Aparatus nupirko ir dovanoja bendrovės „Darnu Group“, „Mediafon“, „Apranga“, „Mitnija“ ir „MV Group“.

Verslininkai Mažeikių ligoninę aplankė su dovanomis

Ketviradienį socialiniame tinkle dar viena gerumo istorija pasidalino ir Mažeikių vicemerė Lina Rimkienė.

Vakar skambina vienos didelės įmonės vadovas. „Norime dovanų vežti. Bet tik į ligoninę!“ „Parašyk, kiek ir ko“, – paprašau.

Respiratoriai, kombinezonai, vienkartinės pirštinės. Tai, iš ko dabar daromas „geras biznis“. Vien respiratorių atveža 200. Tokie pat, kuriuos kitas šiandien siūlė pirkti... po 7 eurus“, – savo įraše dalijasi vicemerė.

Kaip tvirtina L. Rimkienė, dabartinės medicinių ir dezinfekcinių prekių rinkos sunku nevadinti „juodąja“.

„Viso atvežto krovinio vertė šiuo metu – apie 3 000 eurų.

Už dovaną dėkojęs ligoninės direktorius Sigitas Kaktys, kiek pamąstęs sako: „Štai, atidarėme sąskaitą. Labai reikėtų papildomai ir plaučius ventiliuojančios įrangos. Gal galite ir pinigais paremti. Net nedrąsu beprašyti, bet tokia jau ta realybė.“

„Duokite sąskaitos numerį. Remsime“, – sako direktorius. Už jo nugaros beveik 500 šeimų. Rūpesčių – tūkstančių. Dėl verslo ateities taip pat. Bet va... „remsime“.

Todėl ir sakau. Saugoti ir saugotis būtina. Labiausia saugokime... žmogiškumą.“, – dalijasi vicemerė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi