Lietuvoje

2020.03.19 16:18

Institucijos informaciją apie koronavirusą turės derinti su Surplio vadovaujama grupe

LRT.lt2020.03.19 16:18

Valstybės lygio ekstremaliai komisijai vadovaujantis Aurelijus Veryga nutarė, kad visa su koronavirusu susijusi informacija turi būti skleidžiama tik patvirtinus komisijos visuomenės informavimo grupei. Jai vadovauja premjero patarėjas Giedrius Surplys.

Portalo LRT.lt turimame rašte nurodoma, kad siekiant, jog visuomenę pasiektų teisinga ir tiksli su koronavirusu susijusi informacija, ji turi būti skelbiama tik per visuomenės informavimo grupę arba suderinta su ja.

Dokumente nurodoma, kad visos institucijos turi laikytis teisės aktuose numatytų informacijos viešinimo reikalavimų. Taip pat priminta, kad vasario 28-ąją priimtuose sprendimuose nurodoma, kad bendravimas su žiniasklaida ir visuomene turi vykti per Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro visuomenės informavimo grupę. Pastaroji grupė, pasak dokumento, yra atsakinga už visų su koronavirusų susijusių pranešimų rengimą.

Taip pat nurodoma, kad asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros institucijoms, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai, Ekstremalių sveikatai situacijų centrui platinti informaciją apie valstybės lygio ekstremalią situaciją galima tik ją iš anksto suderinus su G. Surplio vadovaujama visuomenės informavimo grupe.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.