Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.19 20:09

Panevėžio kalėjime dirbo griežtame karantine turėjusi būti gydytoja

Panevėžio pataisos namų šeimos gydytoja (pavardė LRT žinoma) yra viena iš medikų, kurie turėjo kontaktų su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, šiuo metu gydomu reanimacijoje. Visus tą naktį budėjusius ir su pacientu kontaktą turėjusius medikus ligoninė karantinavo, tačiau Panevėžio ligoninėje ir Panevėžio pataisos namuose dirbanti medikė karantino nesilaikė, ėjo į darbą įkalinimo įstaigoje.

„Pas mus ši gydytoja yra griežtame karantine, o kur kitur ji ėjo, ką darė, mes nežinome“, – sakė Panevėžio ligoninės atstovas žiniasklaidai Vytautas Riaubiškis.

Anot jo, medikės koronaviruso testas neigiamas, kaip ir kitų su pacientu kontaktų turėjusių gydytojų, tačiau visiems medikams griežtai nurodyta laikytis 14 dienų karantine. Pacientas skundėsi nebūdingais koronavirusui simptomais, todėl kovo 13–14 d. naktį budėję medikai, neįtardami koronaviruso, pacientą apžiūrėjo be apsaugos priemonių.

Panevėžio pataisos namų šeimos gydytoja, kuriai liepta būti griežtame karantine, jau pirmadienį ėjo į darbą Panevėžio pataisos namuose. Taip pat į darbą ji ėjo antradienį ir trečiadienį. Ketvirtadienį ji į darbą neišėjo.

Karantinuotis taip pat liepta dar keturioms slaugytojoms, viena turi nedarbingumo pažymėjimą dėl vaiko ligos. Panevėžio kalėjime liko tik viena medicinos slaugytoja, kuri neturėjo kontakto su šeimos gydytoja.

Kalėjimų departamentas atvejo nepatvirtina

Kalėjimų departamento atstovė Simona Banėnienė aiškino, kad darbuotojų, kuriems privalu izoliuotis, darbo vietoje nėra.

„Pareigūnų, darbuotojų, buvusių užsienyje ar galimai turėjusių kontaktą su asmenimis, atvykusiais iš užsienio valstybių, ar asmenimis, kuriems galimai įtariama COVID-19 infekcija, pataisos įstaigose (darbo vietose) nėra, jie – saviizoliacijoje arba stebimi. Pagal reikalavimus jie yra pateikę deklaracijas Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir šio centro specialistai juos stebi“, – teigiam raštu atsiųstame atsakyme. Į klausimą apie minėtą gydytoją Kalėjimų departamentas neatsakė.

Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Vladislovas Navickas sakė apie šį atvejį nieko nežinantis, nes gydytoja ir slaugytojos pavaldžios Laisvės atėmimo vietų ligoninės vadovybei.

Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė sakė, kad Kalėjimo departamentas jiems uždraudė komentuoti situaciją dėl koronaviruso įkalinimo įstaigoje. Jos aiškinimu, kad į įstaigą nepatektų kontaktų su sergančiu asmeniu turėję asmenys, pataisos namai apie tai turėtų būti informuoti.

Laisvės atėmimo vietų ligoninės direktorius Ramūnas Šilobritas situacijos dėl karantino nesilaikiusios gydytojos komentuoti nesutiko.

Kad į uždaras kalėjimų teritorijas nepatektų koronaviruso užkratas, Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose karantinas paskelbtas jau vasario 28 dieną. Nuo tos dienos apribotas kalinčių asmenų lankymas, uždrausti masiniai renginiai, taip pat apribotas asmenų, laikomų įkalinimo įstaigose ir kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos, judėjimas, apriboti kalinčių asmenų trumpalaikiai ir ilgalaikiai pasimatymai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi