Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.30 16:46

Prasideda „Baltijos piranija“ – karinės pratybos Klaipėdoje

Į Klaipėdą iš Belgijos ir Liuksemburgo atplukdyta karinė technika, su kuria ketvirtadienį atskrisiantys žvalgų kuopų kariai kartu su Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariais dalyvaus beveik mėnesį truksiančiose bendrose pratybose „Baltijos piranija“.

Į Klaipėdos uostą specialiu keltu atgabenta Belgijos ir Liuksemburgo karinė  technika iškrauta Klaipėdos terminale. Iš viso per šimtas belgų pėstininkų kovos mašinų „Piranha“ ir Liuksemburgo žvalgybos automobilių „Dingo II“. Tai pirmas kartas, kai kuopos dydžio Belgijos kariuomenės Sausumos pajėgų kontigentas  atvyksta į Lietuvą. Liuksemburgo kariai pernai jau dalyvavo pratybose „Kardo kirtis“.

„Pratybų pavadinimas yra „Baltijos piranija“ dėl to, kad mūsų pagrindinė karo technika – pėstininkų mašina „Piranija“. Pratybose mes mokysimės veikti kartu su sąjungininkais – Lietuvos ir amerikiečių kariais. Antras pratybų tikslas – susipažinti su Lietuvos geografija, gyventojais. Todėl pratybos vyks ne tik kariniuose poligonuose, bet ir šalia apgyvendintų vietų“, – pasakoja Belgijos kovinės grupės vadas plk. ltn. Gert Van Goethem.

Pratybose „Baltijos piranija“ jungtinei Belgijos ir Liuksemburgo karių kuopai, kurią sudarys apie 350 karių, paramą iš oro užtikrins Jungtinių Valstijų kariuomenės kariai. Kartu su Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais sąjungininkai  treniruosis vykdyti stabilizacijos  operacijas ir kitus bendrus veiksmus.

„Kai mes turime sąjungininkus, kai turime karius iš kitų valstybių, tada tikrai mes pasitikrinam ar mūsų taktika, ar mūsų procedūros, mūsų sugebėjimai tikrai yra tokie, kokie reikalingi. Vėlgi turėsim puikią galimybę susipažinti su mūsų sąjungininkų karine technika, nes jie turi tikrai įspūdingos technikos“, – apie pratybas pasakoja Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika.

Ketvirtadienį Belgijos pėstininkų mašinos ir Liuksemburgo žvalgybos automobiliai pajudės į Kairių poligoną Klaipėdos rajone. Savaitgalį pratybos persikels į Kazlų Rūdos poligoną, kitą savaitę vyks Gaižiūnuose Jonavos apylinkėse ir Pabradės poligone.

Įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones nuo pernai pavasario kartu su Lietuvos kariais mūsų šalyje jau treniravosi Danijos, Vengrijos, Portugalijos, Vokietijos kariai. Šiuo metu dislokuota per 200 Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių sausumos pajėgų karių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi