Lietuvoje

2020.03.19 13:56

Veryga: Vyriausybė svarstys pratęsti karantino laikotarpį

atnaujinta 14.18
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.19 13:56

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad greičiausiai kitą savaitę Vyriausybė svarstys, ar pratęsti karantino dėl koronaviruso laikotarpį šalyje. Anot jo, net, jei infekcijos atvejų skaičius nedidės, tai dar nereiškia, kad karantinas bus atšauktas.

„Ateinančią savaitę Vyriausybės posėdyje gali būti net svarstoma dėl (karantino – LRT.lt) pratęsimo. Kiek tęsis, aš nedrįsčiau spėlioti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Veryga, apsilankęs Vilniuje įrengtame mobiliame patikros dėl koronaviruso punkte.

Anot A. Verygos, net, jei Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius nustos augti, tai dar nereiškia, kad karantinas bus atšauktas.

Aurelijus Veryga: turi praeiti bent kelios savaitės, kad pamatytume truputį tikresnį vaizdą

„Jeigu plitimas sustos, tai dar nereiškia, kad karantinas gali būti atšauktas. Žiūrėkite, net ir Kinija iš karto jo neatšaukinėjo, laukė, kol atvejų skaičius sumažėjo iki minimalaus. Dabar jie gal net daugiau turi įvežtinių atveju negu savų. Matysime pagal aplinkybes, kada tai įvyks“, – komentavo A. Veryga.

LRT.lt primena, kad Vyriausybė dėl koronaviruso grėsmės yra paskelbusi karantiną nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d. Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 36 koronaviruso atvejai, vienas jų – ne įvežtinis.

Sveikatos apsaugos ministras, ketvirtadienį apsilankęs Vilniuje esančiame mobiliame patikros dėl koronaviruso punkte, teigė tikintis, kad patikros sistema veiks tinkamai. Tiesa, jis tikino, kad Lietuvoje, palyginus su kitomis šalimis, 100-tui žmonių koronaviruso atvejų nustatoma nedaug.

Pasak A. Verygos, kol kas nėra tiksliai aišku, kiek žmonių per parą galės pasidaryti tyrimų mobiliuose patikros punktuose. Anot jo, tai esą priklausys nuo laboratorijų užimtumo. Jis savo ruožtu priminė, kad laboratorijose pirmenybė bus teikiama žmonėms, kurie dėl galimo susirgimo koronavirusu yra atsidūrę ligoninėse.

Perspėjo dėl vaikų

A. Veryga, paklaustas apie žmonių, galimai susirgusių koronavirusu izoliaciją, priminė, kad jie privalo būti visiškai vieni, su niekuo nebendrauti, jiems turėtų būti tiekiamas maistas, vengiant bet kokio fizinio kontakto.

„Tokio žmogaus sanitarinis mazgas turėtų būti atskiras“, – atkreipė dėmesį sveikatos apsaugos ministras.

A. Veryga akcentavo, kad karantino metu vaikai neturėtų būti išleidžiami į žaidimų aikšteles, kuriose jie žaistų su kitais vaikais, mat būtent vaikai koronavirusu gali lengvai užkrėsti kitus asmenis.

„Vaikai neturėtų būti leidžiami į žaidimų aikšteles kartu žaisti, nes vaikai lengviausiai gali ir išplatinti. Jie sunkiai neserga, tie simptomai yra būti lengvi, jie grįžta namo, grįžta pas senelius, o seneliai yra rizikos grupės žmonės, kurie lengvai užsikrečia“, – pasakojo ministras.