Lietuvoje

2020.03.19 11:30

Neskelbta informacija: sekmadienį Vilniuje kapinėse rasta nužudyta 15-metė

atnaujinta 14.11
Gytis Pankūnas, LRT.lt, Margiris Meilutis, BNS2020.03.19 11:30

Vilniuje, Sudervės žydų kapinėse, savaitgalį rastas nužudytos 15-metės kūnas, sulaikytas įtariamasis, LRT.lt patvirtino Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Policijos atstovė LRT.lt teigė, kad nužudytos nepilnametės kūnas rastas kovo 15 d., sekmadienį, Sudervės žydų kapinėse.

„Rastas nepilnametės, gimusios 2005 m., kūnas“, – teigė J. Samorokovskaja.

Vilniaus policijos atstovė tvirtino, kad policija nusprendė iš karto apie šį įvykį nepranešti, mat to prašė nužudytos nepilnametės artimieji. Be to, pasak J. Samorokovskajos, pareigūnai operatyviai tyrė šį įvykį, įtariamųjų ratas buvo platus, tad, kaip teigė policijos atstovė, viešas pranešimas apie nužudymą galėjo pakenkti tyrimui.

„Atliekamas ikiteisminis tyrimas, buvo nuspręsta apie tai viešai neskelbti, nes to prašė artimieji. Be to, buvo platus ratas įtariamųjų. Tad, kad nebūtų pakenkta tyrimui, kad tyrimas būtų sėkmingas, informacija nebuvo viešai paskelbta“, – komentavo J. Samorokovskaja.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio pirmąją dalį – dėl nužudymo. Šiame straipsnyje numatyta, kad tas, kas nužudė kitą žmogų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 7 iki 15 metų.

„Informuojame, kad įtariamasis buvo sulaikytas kovo 15 dieną, vakare. Kovo 17 dieną 16-mečiui įtariamajam teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams“, – BNS ketvirtadienį informavo Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Paaugliui pareikšti įtarimai dėl nužudymo.

„Apklausiamas pas ikiteisminio tyrimo teisėją, įtariamasis savo kaltę pripažino“, – sakė G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Prokuratūros duomenimis, įtariamasis su nusikaltimo auka buvo pažįstamas apie pusę metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.