Lietuvoje

2020.03.18 23:40

Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis

atnaujinta 00.25
LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.03.18 23:40

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kovo 18 d. vėlų vakarą patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Kiti 8 mėginiai – neigiami. Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 34 atvejai. Šio paciento ėminys buvo gautas patvirtinimui iš Santaros klinikų.

Asmuo šiuo metu izoliuotas ir gydomas Vilniuje, Santaros klinikose. Pirminiais duomenimis, žmogus grįžo iš Jungtinių Arabų Emyratų jungiamuoju skrydžiu Nyderlanduose.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Kaip BNS informavo sveikatos ministro atstovė Lina Bušinskaitė, sulaukus pacientų arba jų artimųjų skundų, nuspręsta neskelbti nei paciento lyties, nei amžiaus.

„Skelbiame tą informaciją, kurią galime. Sulaukiame tiek mes, tiek medikai skundų is pacientų arba jų artimųjų, todėl nuspręsta skelbti tokią informaciją, kurią galime – vietą, kur gydomas, iš kokios šalies grižo, jei Lietuvoje užsikrėtė – įvardijama kaip vietinis“, – teigė ministro patarėja.

„Nebent patys pacientai nuspręstų, kad nori apie savo būklę ir t.t. plačiau teikti informaciją, bet tai turi būti jų sprendimas“, – pridūrė ji.

Ji taip pat teigė, kad detalesnę informaciją apie epidemiologinių tyrimų rezultatus – lankytinas vietas, kur buvo užsikrėtusieji – teiks Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

SAM primena, jog nuo trečiadienio Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali atlikti tyrimus ne tik dėl savo pacientų, siekiant greičiau nustatyti viruso atvejus, bet į jas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

Gyventojai ir toliau raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais pateikiamomis rekomendacijomis, SAM ragina žmones vadovautis, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.