Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.18 22:39

Į specialų keltą Baltijos šalių piliečiams iš Vokietijos registravosi beveik 500 keleivių

atnaujinta 06.42
Ignas Jačauskas, BNS 2020.03.18 22:39

Iš Vokietijos į Rygą ketvirtadienio naktį išplaukė specialius keltas, skirtas dėl uždarytų Lenkijos sienų namo negalėjusiems grįžti Baltijos šalių piliečiams.

Estijos laivybos, keltų ir kruizinių kelionių bendrovės „Tallink“ keltas iš Zasnico išplaukė apie antrą nakties Lietuvos laiku. Penktadienio naktį keltas turėtų pasiekti Latvijos sostinę.

Kaip BNS informavo „Tallink Grupp“ komunikacijos vadovė Katri Link, trečiadienio vakarą šiuo keltu buvo užsiregistravę plaukti apie 500 keleivių, taip pat juo plukdoma apie 150 automobilių.

Iš pradžių buvo numatyta, kad keltas plauks į Ventspilį, tačiau dėl per didelių laivo gabaritų jo kursas pakeistas į Rygą.

Tai jau antrasis keltas, kuriuo grįžta Vokietijoje įstrigę Baltijos valstybių piliečiai, kai Lenkija dėl koronaviruso grėsmės uždarė savo sienas užsieniečiams, vykstantiems namo su lengvaisiais automobiliais.

„Limarko jūrų agentūros“ keltas su maždaug 140 keleivių, iš kurių 95 – Lietuvos piliečiai, į Klaipėdos uostą atplaukė trečiadienio vakarą, apie 18.30 val.

Po Lietuvos Vyriausybės derybų Lenkija taip pat leido lietuviams jungiamaisiais skrydžiais keliauti per Varšuvos oro uostą, naudojantis Lenkijos skrydžių bendrovės „LOT Polish Airlines“ paslaugomis, bet tik tuo atveju, jei Varšuvoje bus suorganizuotas kitas skrydis į Vilnių.

Taip pat sutarta, jog autobusų konvojai, esant poreikiui, bus praleidžiami ir ateityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi