Lietuvoje

2020.03.18 18:53

Iš užsienio organizuojamos lietuvių kelionės, tačiau net ministrai nežino, kaip jos pavyks

Šiuo metu pasaulyje yra per tūkstantį Lietuvos piliečių, kurie ieško kelių, kaip grįžti namo. Daugelis jų prašo valstybės pagalbos, nes Europos valstybės drastiškai riboja judėjimą. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad po vizito Varšuvoje šiek tiek atlėgo įtampa Lenkijos pasienyje, tačiau lengvieji automobiliai iš Lietuvos ir toliau bus neįleidžiami. Gera žinia, kad užstrigę tolimose šalyse ir turintys bilietus namo per Varšuvą, bus įleidžiami į lėktuvus. Tiesa, Lietuva ir Lenkija ieško būdų, kaip tokius žmones pargabenti iš Varšuvos namo.

Antradienį vėlų vakarą iš Vokietijos Zasnico uosto išplaukęs keltas jau Klaipėdoje. Dar vienas keltas iš Zasnico, į kurį priimami ir Lietuvos piliečiai su lengvaisiais automobiliais, išvyks trečiadienio vakarą, kelios minutės iki vidurnakčio. Jis plauks į Rygą.

Žinios. Kaltas koronavirusas: dėl jo grėsmės daugeliui sportininkų Tokijo olimpinė svajonė – miglota

Tiems, kurie užstrigo Vokietijos ir Lenkijos pasienyje ir nespės į keltą trečiadienio vakarą, rekomenduojama sukti į Kylį.

Dėl kilusios įtampos Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Vyriausybės nariais išvyko į Varšuvą. Atidarytas dar vienas patikros punktas Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, Lazdijuose, per Lenkijos teritoriją lydėti aštuonios mikroautobusų ir autobusų kolonos su konvojumi.

Dar viena problema – Varšuvos oro uostas, per kurį į Lietuvą tikėjosi grįžti tolimose šalyse, kaip Dominikos Respublikoje, esantys turistai. Tačiau uždariusi sienas Lenkija jų neįleidžia į lėktuvą.

„Sutarėme iš principo, kad bus galima naudotis tokia galimybe, tik aš kalbu apie patį principą, konkrečius skrydžius turėtų suplanuoti Susisiekimo ministerija. Iš principo bus galima suorganizuoti ir iš tolimesnių kraštų, egzotiškų, kur nedidelės grupės yra ir tada susitelktų grupės, kurios galėtų grįžti komerciniu skrydžiu, gal ir to paties LOT skrydžiai pasieks Vilnių“, – tikina L. Linkevičius.

Kaip ši kelionė atrodys, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius dar aiškinasi.

„Mes grupuosime keleivius ir organizuosime su LOT atstovybe skrydžius atgal į Vilnių. Raginu piliečius gerai paskaičiuoti savo galimybes atvykti į oro uostą ir tada pirkti bilietus, kad būtų įsitikinę, kurie nusipirko, kad laiku atvyks į oro uostą“, – sako ministras.

Iš viso pasaulyje šiomis dienomis buvo užsiregistravę per 5 tūkstančius Lietuvos piliečių, ieškančių kelio namo. Nemaža jų dalis bus pargabenta šiomis dienomis skrydžiais iš Tenerifės ir Valensijos. Dalis nusprendė likti tolimuose kraštuose.

Sunkiausia tiems, kas į tolimus kraštus išvyko nedidelėmis grupėmis, pavyzdžiui, keli žmonės iš Čilės į Lietuvą bando skristi per Kanadą ir Vokietiją. Filipinuose įstrigę keliasdešimt žmonių kartu su tūkstančiu turistų iš viso pasaulio ieško galimybių patekti į Europą.

Artimiausiomis dienomis organizuojami specialūs skrydžiai į Lietuvą iš Paryžiaus, Amsterdamo. Tačiau L. Linkevičius įspėja, kad skrydžių mažėja, kartu su jais ir galimybių grįžti namo bent artimiausią savaitę.