Lietuvoje

2020.03.18 18:38

Tyrimai koronavirusui nustatyti atliekami dar 4 ligoninių laboratorijose

LRT.lt 2020.03.18 18:38

Santaros klinikų, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos nuo trečiadienio yra pasiruošusios atlikti tyrimus dėl naujojo koronaviruso infekcijos (COVID-19) nustatymo ir atlieka pirmuosius tyrimus, rašoma pranešime spaudai.

„Nuo trečiadienio Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali atlikti tyrimus ne tik dėl savo pacientų, siekiant greičiau nustatyti viruso atvejus, bet į jas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti“, – rašoma pranešime.

Planuojama, kad laboratorijos pradžioje atliks kasdien minimalius tyrimų kiekius, po keliolika ir keliasdešimt, o vėliau tyrimų apimtys plėsis.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros (NVSPL) laboratorija yra pagrindinė šalies laboratorija, kuri teikia galutinius, oficialius ir patvirtintus tyrimų rezultatus, atliktus pagal tarptautinius reikalavimus.

NVSPL koordinuos naujųjų laboratorijų veiklą, tad visi ligoninių laboratorijų veiksmai turės būti derinami su centrine laboratorija.

Tai reiškia, kad tyrimų rezultatai, atlikti didžiosiose šalies ligoninių laboratorijose, bus tik tarpiniai, o ne galutiniai, rezultatai.

Tais atvejais, kai ligoninių laboratorijose atlikti tyrimai bus teigiami, jie privalės būti siunčiami pakartotiniam tyrimui į NVSPL, kur ir bus galutinai oficialiai patvirtinti.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra patvirtini 33 koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai.