Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.18 18:10

Vyras, kuriam šiandien Šiauliuose nustatytas koronavirusas, išleistas gydytis namuose

ligoninė imasi pati tirti mėginius
LRT.lt 2020.03.18 18:10

Trečiadienį dieną nustatyti 7 nauji koronaviruso atvejai, vienas iš jų – Šiauliuose. Kaip teigia Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, vaikinas grįžo iš Didžiosios Britanijos, jo būklė nesunki, todėl jam buvo leista gydytis namuose.

„Šiandien, patvirtinus teigiamą mėginį, pacientas buvo aplankytas namuose ir buvo sutarta tai, kad jis toliau tęs saviizoliaciją ir gydysis namuose. Tai pirmas toks atvejis, turbūt, oficialus. Galbūt net taip kaip turėtų būti, nes būklė jo yra lengva ir antradienį ministras patvirtino tvarką, kad lengvos būklės pacientai galės gydytis namuose“, – tikino medikas.

R. Mažeika pasakojo, kad 21 metų pacientas iš Jungtinės Karalystės grįžo kovo 14 dieną. Antradienį jis pasijuto blogai – pradėjo karščiuoti, peršėjo gerklę, kosėjo, todėl kreipėsi nustatyta tvarka į greitąją pagalbą. Ligoninės infekcinių ligų skyriuje buvo paimtas tepinėlis ir vaikinas grąžintas atgal saviizoliacijai į namus.

Kol kas tikrinama, kiek kontaktų su žmonėmis turėjo vaikinas, jis pats nepatvirtino, kad lankėsi viešose vietose. Jis pats nurodė 4 asmenis, su kuriais kontaktavo.

„Šiuo metu jis jaučiasi gerai, vakar karščiavo, šiandien nekarščiuoja, dingo gerklės perštėjimas, jaučia tik padidintą jautrumą, jo būklė lengva. (...) Gydytojai bendraus su pacientu nuotoliniu būdu, jis gavo visas instrukcijas, kaip reikia elgtis, turi sąlygas būti saviizoliacijoje savo gyvenamojoje vietoje“, – tikino gydytojas.

Dabar bus sprendžiama, kada vaikinui bus atliekamas pakartotinis tyrimas dėl koronaviruso.

Ligoninė pati atliks tyrimus

R. Mažeika taip pat paskelbė, kad nuo trečiadienio ligoninė pati darys laboratorinius tyrimus. Pirmieji 12 mėginių bus baigti tirti jau trečiadienio vakarą.

„Šiandien įvyko validacija, ar mūsų laboratorija tinkama atlikti tyrimus, ir gavome patvirtinimą, kad galime. Pavakarę jau pradėsime tyrimus, tam yra ruošiamasi, per parą galėsime atlikti 140 tyrimų, dirbdami maksimalia apimtimi“, – teigė gydytojas.

Jis taip pat pastebi, kad tyrimų skaičius išaugo ir vis daugiau mėginių yra paimama.

Portalas LRT.lt primena, kad Lietuvoje iš viso nustatyti 33 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, dalis jų užfiksuoti Klaipėdoje. Trečiadienį nustatytas pirmasis užsikrėtimas koronavirusu šalies viduje.

Pirmoji šiuo virusu užsikrėtusi lietuvė jau pasveiko ir praėjusią savaitę iš ligoninės buvo išleista gydytis namo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi