Lietuvoje

2020.03.18 17:49

Į Klaipėdą iš Vokietijos grįžusio specialaus kelto keleiviai įtarimų nesukėlė, išleisti namo

atnaujinta 20.14
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.03.18 17:49

Į Klaipėdos uostą trečiadienį pavakare įplaukė iš Vokietijos pajudėjęs keltas su beveik šimtu Lietuvos piliečių, LRT.lt patvirtino laivą priimančios „Limarko jūrų agentūros“ vadovas Igoris Uba. Jis prisišvartavo uoste maždaug 18.30 valandą. Dalis lietuvių buvo taip priversti pasiekti tėvynę, dėl koronaviruso protrūkio Lenkijai uždarius valstybės sieną lengviesiems automobiliams.

Šiame iš Zasnico uosto Vokietijoje trečiadienio naktį išplaukusiame kelte yra 137 Baltijos šalių piliečiai apie šimtas automobilių.

Tarp jų – 95 Lietuvos piliečiai, 34 latviai ir 8 estai.

Tokį būdą pasirinkti grįžti namo valdžia paskatino pasirinkti tuos lietuvius, kurie įstrigo Vokietijos-Lenkijos pasienyje, Varšuvai atsisakius įsileisti lengvųjų automobilių kolonas.

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas LRT.lt sakė, kad nė vieno atvykusiojo sveikatos būklė įtarimų nesukėlė.

„Viskas yra gerai, yra patikrinti visi atvykę keleiviai su nuotoliniais termometrais ir termovizoriumi. Karščiuojančiųjų ar kitokių ligos simptomų turinčiųjų nebuvo“, – LRT.lt sakė sveikatos apsaugos specialistas.

„Žmonių, kuriems reikėtų kviesti greitąją medicinos pagalbą, nebuvo“, – pridūrė jis.

Pasak R. Grigaliūno, keltu grįžę Lietuvos piliečiai išleisti dviejų savaičių saviizoliacijai į namus.

Atplaukusiems Latvijos ir Estijos piliečiams suorganizuoti konvojai su policijos palyda į jų tėvynes, teigė NVSC Klaipėdos padalinio vadovas.

Trečiadienį vakare Klaipėdoje taip pat prisišvartavo reisinis keltas, atplaukęs iš Kylio uosto Vokietijoje. Šio laivo keleiviai taip pat nesukėlė jokių įtarimų.

Lietuvoje šiuo metu yra patvirtinti 33 koronaviruso atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.