Lietuvoje

2020.03.18 18:05

Viniuje atidarytas pirmas mobilusis punktas koronaviruso ėminiams rinkti

trečiadienio vakarą buvo atlikti pirmieji 3 tyrimai
Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.18 18:05

Trečiadienio vakarą Vilniuje pradėjo veikti pirmas mobilusis punktas koronaviruso ėminiams rinkti. Tokių punktų sostinėje netrukus šią savaitę bus iš viso trys. 

Pirmasis punktas įrengtas prie „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelės Savanorių pr. 124. Pirmasis, kaip veikia sistema, išmėgino Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Jis pririedėjo automobiliu prie punkto darbuotojų, pravėrė langą, čia ir bus paimamas ėminys neišlipant iš mašinos.

Pirmasis asmuo tirtis į šį punktą atvyko jau 18 val. 30 min. Trečiadienio vakarą laukiama dar dviejų. Juos čia siunčia Santaros klinikos.

Nuo ketvirtadienio čia žmonės pateks kitokiu būdu. Jie paskambinę karštąja linija 1808 apibūdins savo savijautą, ar bendravo su užsikrėtusiu žmogumi, o po skambučio išnagrinėjus padėtį sulauks sms žinutės, kurioje, nusprendus, kad tyrimo reikia, bus nurodytas tyrimo laikas. SMS reikės parodyti prie mobiliojo punkto budintiems šauliams, jie patikrins ir asmens dokumentus.

Atvykti reikia savo automobiliu. Savivaldybė neteiks pavežimo paslaugos.

Kaip sakė P. Poderskis, savivaldybė yra pasirengusi visus punktus atidaryti, o visi juose dirbsiantys žmonės išmokyti, kaip ir ką reikia daryti.

Pirmasis punktas atidarytas 18 val. Tiesa, prieš valandą dar nebuvo aišku, ar tai nutiks. Mat Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) informavo, kad punktuose dirbantiems asmenims būtini mokymai. Savivaldybė tokius mokymus surengė vienos iš sostinės mokyklų aktų salių. Galiausiai SAM davė žodinį leidimą pirmąjį punktą atidaryti.

Vienas punktas veiks Savanorių prospekte, antras nuo ketvirtadienio – prie „Siemens“ arenos, o trečias – Valakampių paplūdimiuose.

Paimti ėminiai bus siunčiami į laboratoriją. Anot P. Poderskio, per dieną trijuose punktuose bus galima paimti 120 ėminių – po 40 kiekviename punkte.

„Kaip matėte, procedūra užtruko trumpai, bet reikia suprasti, kad darbuotojų apkrova bus didelė, dirbti su apsaugos priemonėmis yra sunku, be to, tai darbas lauke. Šildymą organizuosime, bet tai nebus labai gelbėjantis dalykas.

Kaip anksčiau yra sakęs P. Poderskis, tokie punktai Vilniuje galėjo veikti dar antradienį, bet viską įstrigdė SAM reikalavimas.

Savivaldybė taip pat praneša, kad pradės veikti nauja karštoji linija numeriu 1664.

Šiuo numeriu kviečiami skambinti vilniečiai, kuriems reikia pagalbos, konsultacijos: senjorai, neįgalieji paskambinę galės sulaukti savanorių pagalbos, jei patys neturi jokių galimybių pasirūpinti maistu, vaistais ar būtiniausiom priemonėm.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt