Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.18 16:20

Sostinėje trečiadienį 18 val. atidaromas pirmas mobilus koronaviruso patikros punktas

Kaune registracija į patikros punktus dar nevyksta, atnaujinta 17.22

Trečiadienį nuo 18 val. pradeda veikti pirmas iš trijų suplanuotų mobilių punktų koronaviruso ėminiams rinkti Vilniuje, rašoma sostinės valdžios pranešime.

Jis bus atidaromas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje, Savanorių pr. 124 (arčiau degalinės – ant šaligatvio ties aikštele).

Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad būtina laikytis saugaus atstumo nuo mobilaus punkto palapinės ir autobusiuko.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė netikintis, kad Vilniuje atidaromame punkte žmonėms bus galima tikrintis.

„Nelabai tikėčiau, kad jie paleis. Aš sunkiai įsivaizduoju, kaip jie tą galės padaryti. Tam, kad būtų paleistas punktas, reikia, kad būtų apmokyti darbuotojai, turėtų saugos priemones, turėtų terpes ir turėtų kur vežti“, – žurnalistams tvirtino ministras.

„Nebent jie skirtingai įsivaizduoja paleidimą. Jie gali būti susirinkę būti tame punkte. Bet jeigu jie tai vadins paleidimu, tai tegu“, – teigė jis.

Mobilūs koronaviruso patikros punktai veiks dešimtyje didžiųjų Lietuvos miestų apskričių centruose.

Savivaldybė: pradės veikti nauja karštoji linija

Savivaldybė taip pat praneša, kad pradės veikti nauja karštoji linija numeriu 1664, rašoma pranešime.

Šiuo numeriu kviečiami skambinti vilniečiai, kuriems reikia pagalbos, konsultacijos: senjorai, neįgalieji paskambinę galės sulaukti savanorių pagalbos, jei patys neturi jokių galimybių pasirūpinti maistu, vaistais, ar būtiniausiom priemonėm.

Prireikus informacijos apie izoliaciją 14 dienų, skambinantys gaus instrukcijas, kaip tinkamai izoliuotis ir ką daryti, kai nėra galimybių saviizoliacijai savo namuose.

Koronaviruso liniją aptarnaujantys medikai: registracija į patikros punktus dar nevyksta

Karštąją koronaviruso liniją administruojančios Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikai trečiadienį kreipėsi į gyventojus, pabrėždami, jog registracija dėl ėminių pridavimo mobiliuosiuose koronaviruso patikros punktuose dar nėra vykdoma.

„Šiuo metu registracija į šiuos punktus dar nėra vykdoma ir tam yra svarbių priežasčių. Viena pagrindinių – jog reikia užtikrinti ten dirbančių žmonių ir jūsų pačių saugumą“, – vaizdo įraše sako Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis.

„Prašome jūsų sulaukti oficialaus pranešimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos apie tokių punktų atidarymą“, – teigia jis.

Taip pat medikai primena, jog šalyje kilus koronaviruso grėsmei, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai pagalbą tebeteikia ir kitiems žmonėms, todėl iškvietus greitąją, jos atvykimo gali tekti palaukti.

„Mes turime begalę darbų, kuriuos taipogi reikia atlikti ir prašome visų supratingumo ir kantrybės. Neskubiais atvejais jums gali tekti palaukti greitosios medicinos pagalbos. Ypatingai tai liečia tuos žmones, kurie turi karščiavimą ar įtarimą dėl galimo koronaviruso“, – sako N. Mikelionis.

Pasak jo, vykdami pas įtariamą užsikrėtusįjį koronavirusu, medikai turi specialiai paruošti automobilį ir teisingai užsidėti visas apsaugos priemones, o tai atima laiko.

Kauno greitosios medicinos pagalbos duomenimis, nuo penktadienio pradėjusioje veikti koronaviruso karštojoje linijoje 1808 jau pakonsultuota beveik 40 tūkstančių gyventojų.

Čia šiuo metu veikia 23 darbo vietos, planuojama skaičių plėsti iki 35.

Mobilūs koronaviruso patikros punktai įrengiami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje ir Telšiuose.

Visų šių miestų savivaldybės jau numačiusios vietas, tačiau laukia leidimų iš ministerijos bei medžiagų tyrimams atlikti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi