Lietuvoje

2020.03.18 14:38

Klaipėdos savivaldybė perka 50 tūkst. respiratorių, prašo pagalbos dėl keltų keleivių

Klaipėdos miesto savivaldybė už 200 tūkst. eurų perka 50 tūkst. respiratorių, taip pat prašo daugiau pagalbos dėl keltais atvykstančių žmonių.

„Klaipėdos savivaldybė jau yra sutarusi, procedūros jau pradėtos, dar belieka suderinimas, užsakyta 50 tūkst. respiratorių, kurie turėtų pasiekti Klaipėdą kaip įmanoma greitesniu būdu“, – trečiadienį per spaudos konferenciją sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis teigė, kad respiratorių tikimasi sulaukti greičiau nei per kelias savaites, siuntos laukiama iš Kinijos. Jie perkami iš Klaipėdos savivaldybės lėšų, tikimasi sulaukti ir kitų vienkartinių apsaugos priemonių.

„Prognozuojame, kad respiratorių, kurių yra didžiausias poreikis, kaina turėtų būti vieno vieneto apie keturi eurai, tai iš esmės apie 200 tūkst. eurų rezervuosime būtent šiai funkcijai“, – sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Prašo pagalbos dėl keltų keleivių

Uostamiesčio savivaldybė taip pat žada kreiptis su prašymais į Valstybės ekstremalių situacijų komisiją, prašydama pagalbos priemonėmis, kariuomenės resursais bei dėl žmonių transportavimo.

Klaipėda imasi papildomų priemonių kovai su koronavirusu: perka 50 tūkst. respiratorių

„Tiek kalbant apie priemones, tiek apie infrastruktūrą, galbūt net ir žmogiškuosius resursus. Tikiuosi, tas prašymas bus išgirstas“, – apie tai, kokios pagalbos būtų tikimasi iš kariuomenės, sakė V. Grubliauskas.

Savivaldybė taip pat prašo skirti daugiau priemonių, motyvuodama tuo, kad ligoninę pasiekia dideli keltų keleivių srautai.

„Mes taip pat kreipsimės tiek į Ekstremalių situacijų komisiją, tiek į rezervą, kad būtų paieškotos galimybės Klaipėdos miestui gauti didesnius kiekius įrangos, nes iš tikrųjų būtent keltais yra paliekamas tas vienintelis susisiekimas su likusiu pasauliu“, – sakė G. Neniškis.

Taip pat klaipėdiečiai norėtų, jog kitos savivaldybės prisidėtų prie savo gyventojų transportavimo nuo keltų, jeigu jie atvyksta ne automobiliais: tokių būna aštuoni–dešimt keleivių.

„Siekis ir prašymas yra, kad būtų duotas pavedimas arba ieškoma sprendimo, kaip dar keleiviams būnant laive, ypač kalbant apie tuos keleivius, kurie yra kelte be savo transporto ir atvykus į Klaipėdą, kad būtų sprendžiamas jų transportavimo, išgabenimo klausimas į jų savivaldybes, iš kurių jie yra atvykę, galimai net pasitelkiant transportą iš tų savivaldybių“, – sakė Klaipėdos meras.

„Didžioji dalis, aš manau, yra klaipėdiečiai, bet tikrai yra ir kitų savivaldybių atstovų, todėl, aš manau, būtų visiškai racionalu pasidalyti tuo rūpesčiu ir našta“, – pridūrė jis.

G. Neniškis taip pat pabrėžė, kad Klaipėda neturi resursų vežioti po visą Lietuvą kitų savivaldybių gyventojų.

Ligoninei aukoja priemonių, įrangos, maisto

Klaipėdos universitetinės ligoninės direktorius Vinsas Janušonis sakė, kad ligoninė ir savais kanalais mėgina gauti reikiamos įrangos, bendradarbiauja ir su Vyriausybe, ir su savivaldybe, be to, sulaukiama gyventojų paramos.

„Labai daug kreipiasi verslininkų ir stambių verslininkų, kurie žada padėti su respiratoriais, su kitomis priemonėmis. Kai kurie jau pristatė“, – sakė jis.

Kaukų ir respiratorių ligoninė gavo iš privačių asmenų, bendrovės ligoninei taip pat siūlo tiekti vandens, maisto.

Klaipėdos ligoninės planuojama centralizuotai įsigyti 70 plaučių ventiliacijos aparatų.

„Tikimės, kad pirmieji aparatai bus pateikti balandžio pradžioje“, – sakė jis.

Ligoninė taip pat turėtų gauti labdaros – penkis transportavimui skirtus plaučių ventiliacijos aparatus.