Lietuvoje

2020.03.18 14:44

Ekstremali padėtis valdininkus mažai jaudino: po atostogų Ryšių reguliavimo tarnybos specialistui – koronavirusas

dar keletas keliavo į komandiruotes

Vyriausybei dar vasario 26-ąją paskelbus ekstremaliąją padėtį dėl koronaviruso grėsmės, į komandiruotes vyko keli valdininkai: šeši Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos specialistai, tarp kurių ir vadovas, vyko į Šiaurės Makedoniją su persėdimais skirtinguose oro uostuose.

Darbo tikslais į Kroatiją skrido Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojas, taip pat specialistas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Žemės ūkio ministerijai pavaldžios Valstybinės augalininkystės tarnybos.

Vienas Ryšių reguliavimo tarnybos specialistas susirgo koronavirusu, tiesa, per asmenines atostogas, o ne per komandiruotę. Įstaiga sako ėmėsi visų reikalingų saugos priemonių.

Vienas iš užsikrėtusių koronavirusu pacientų Lietuvoje – Ryšių reguliavimo tarnybos darbuotojas. Jis į užsienį buvo išvykęs atostogų, po kurių kelias dienas ėjo į darbą. Kolegos, su kuriais pacientas galėjo kontaktuoti, apie tai informuoti ir šiuo metu dirba iš namų. Pats pacientas gydomas ligoninėje.

Ryšių reguliavimo tarnybos vadovas sako nežinantis, ar susirgusio specialisto kolegos yra ištirti dėl viruso, įstaigos biure jau ėmėsi saugumo priemonių.

„Turime nuotolinio darbo priemones, veikia puikiai, ir 95 proc. žmonių gali naudotis. Biure iš esmės lieka tik keli IT, kad palaikytų serverius, tada žmogus, kuris gauna popierinius dokumentus ir viskas, daugiau nieko. Kaip tik dabar darysime dezinfekciją artimiausiu metu“, – sako Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis.

Paskelbus ekstremaliąją padėtį šalyje, po savaitės Sveikatos apsaugos ministerijos tarnautojas vyko į komandiruotę Kroatijoje. Kelionė vyko su persėdimais Frankfurte ir Amsterdame. Iš viso į komandiruotes, paskelbus ekstremaliąją padėtį, buvo išvykę 3 ministerijos darbuotojai.

Galiojant ekstremaliajai padėčiai į komandiruotes Makedonijoje vyko ir šeši Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos specialistai. Jie keliavo su persėdimais skirtinguose oro uostuose. Tarp komandiruotės dalyvių ir tarnybos vadovas, kuris šiandien dirba ne iš namų, o biure.

„Šiaurės Makedonija nebuvo įtraukta ir dabar nėra įtraukta į tą rizikos šalių sąrašą, o buvimas oro uostuose, aš, žinokite, nuoširdžiai klausiau, kaip man elgtis, atsakymas buvo toks, kad dar karantino nėra. Vykdė Lietuva tarptautinį projektą, Šiaurės Makedonijos paruošimas į ES, politiniai procesai dabar suaktyvėję, mūsų užsienio reikalų ministras ten berods kovo 5 dieną buvo, ir politiškai buvo sutarta Šiaurės Makedoniją palaikyti ir jiems politiškai padėti, ir mūsų paskutinis vizitas buvo susijęs su jų įstatymais dėl medicinos prietaisų, siekiant jiems įstoti į ES“, – apie išvykas kalbėjo Gytis Andrulionis.