Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.18 13:41

Siūloma keisti Vyriausybės posėdžių tvarką karantino metu, savivaldybių taryboms siūloma leisti posėdžiauti nuotoliniu būdu

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.18 13:41

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo keisti Vyriausybės ir savivaldybių tarybų posėdžių organizavimo tvarką karantino metu. Ministerija siekia numatyti, kad ministrų kabinetas karantino metu galėtų posėdžiauti ir rengti pasitarimus nuotoliniu būdu, bet tokiu atveju sprendimų priėmimas nebūtų tiesiogiai transliuojamas. Savivaldybių taryboms siūloma suteikti galimybę karantino metu posėdžiauti nuotoliniu būdu.

Trečiadienį Seime įregistruotame Vyriausybės įstatymo pataisų projekte numatoma, kad Vyriausybės posėdžiai ir pasitarimai, paskelbus karantiną šalyje, galėtų būti organizuojami nuotoliniu būdu realiu laiku elektroninėmis ryšio priemonėmis.

„Priimant Vyriausybės nutarimus, sprendimus ir rezoliucijas tokiu būdu, turi būti užtikrintas Vyriausybės nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas“, – numatoma įstatymo pataisose.

Tokiu atveju, kaip siūloma numatyti, Vyriausybės posėdžiai ir pasitarimai nebūtų transliuojami tiesiogiai internetu.

VRM Vietos savivaldos įstatymo pataisomis siūlo numatyti galimybę, kad karantino metu savivaldybių tarybų posėdžiai galėtų būti organizuojami nuotoliniu būdu realiu laiku elektroninėmis ryšio priemonėmis. Įstatymo pataisose siūloma nustatyti, kad tokiu atveju turi būti užtikrintas savivaldybės tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi