Lietuvoje

2020.03.18 13:41

Siūloma keisti Vyriausybės posėdžių tvarką karantino metu, savivaldybių taryboms siūloma leisti posėdžiauti nuotoliniu būdu

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.18 13:41

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo keisti Vyriausybės ir savivaldybių tarybų posėdžių organizavimo tvarką karantino metu. Ministerija siekia numatyti, kad ministrų kabinetas karantino metu galėtų posėdžiauti ir rengti pasitarimus nuotoliniu būdu, bet tokiu atveju sprendimų priėmimas nebūtų tiesiogiai transliuojamas. Savivaldybių taryboms siūloma suteikti galimybę karantino metu posėdžiauti nuotoliniu būdu.

Trečiadienį Seime įregistruotame Vyriausybės įstatymo pataisų projekte numatoma, kad Vyriausybės posėdžiai ir pasitarimai, paskelbus karantiną šalyje, galėtų būti organizuojami nuotoliniu būdu realiu laiku elektroninėmis ryšio priemonėmis.

„Priimant Vyriausybės nutarimus, sprendimus ir rezoliucijas tokiu būdu, turi būti užtikrintas Vyriausybės nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas“, – numatoma įstatymo pataisose.

Tokiu atveju, kaip siūloma numatyti, Vyriausybės posėdžiai ir pasitarimai nebūtų transliuojami tiesiogiai internetu.

VRM Vietos savivaldos įstatymo pataisomis siūlo numatyti galimybę, kad karantino metu savivaldybių tarybų posėdžiai galėtų būti organizuojami nuotoliniu būdu realiu laiku elektroninėmis ryšio priemonėmis. Įstatymo pataisose siūloma nustatyti, kad tokiu atveju turi būti užtikrintas savivaldybės tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23