Lietuvoje

2020.03.18 13:13

Šeškinės poliklinikos gydytoja galėjo turėti iki 80 kontaktų su pacientais, spręs, ar uždaryti gydymo įstaigą

specialistai ieškos žmonių, kurie kontaktavo su medike; atnaujinta 13.37
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.03.18 13:13

Vilniaus Šeškinės poliklinikos šeimos gydytojai patvirtinta koronaviruso infekcija, atvejis yra įvežtinis, o, Vilniaus miesto savivaldybės žiniomis, medikė turėjo kontaktą ne tik su savo kolegomis, bet ir su iki 80 pacientų.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis teigė, kad Šeškinės poliklinikos medikė – šeimos gydytoja, o su ja kontaktą per tas kelias dienas galėjo turėti iki 80 pacientų.

Savivaldybės duomenimis, moteris iš Kubos grįžo kovo 6 dieną.

„Ji dvi dienas dirbo, tada turėjo laisvadienį ir tada dar dvi dienas dirbo. Tuomet pasijuto blogai ir į darbą nėjo. Šiuo metu penki su ja dirbę kolegos yra izoliuoti su šeimos nariais ir karantinuojasi 14 dienų“, – sakė P. Poderskis.

Medikė šiuo metu yra gydoma Santaros klinikose.

P. Poderskio teigimu, tuo metu, kai medikė grįžo iš Kubos, ta šalis nebuvo tarp viruso židinio šalių.

„Matome tame tam tikrų poliklinikos darbo organizavimo problemų ir tos informacijos slėpimas tikrai nėra pateisinamas niekuo“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės atstovas.

Pacientų, su kuriais kontaktavo medikė, sąrašas yra perduotas Nacionalinės visuomenės sveikatos centrui ir savivaldybė padės ieškoti asmenų, kurie bendravo su gydytoja.

„Bandysime išgaudyti tuos žmones ir informuoti apie pasekmes ir kad jiems taip pat reikėtų karantinuotis“, – sakė P. Poderskis.

„Buvo padaryta prielaida, kad medikas jau bus tiek sąmoningas, kad neis su temperatūra į darbą, akivaizdu, kad žmonių sąmoningumui pasireiškia seklumos, ir tai yra blogai“, – apgailestavo jis.

Pirminiais duomenimis, NVC skambins kiekvienam pacientui ir aiškinsis, kokia jų savijauta.

Savivaldybės žiniomis, bus raginama pradėti naudoti visas saugos priemones, esančias rezerve, tačiau taupumo režimu, o penktadienį jau Vilnius turėtų gauti visas asmens apsaugos priemones, kurios yra būtinos medikams.

„Tas bus operatyviai padaryta. Šiandien paleisime aiškų sąrašą iš tiekėjų, iš kurių galima bus užsakymus daryti“, – kalbėjo P. Poderskis.

Jis neatmetė galimybės, jog gali būti stabdomas Šeškinės poliklinikos darbas, išskyrus būtinosios pagalbos, o pacientus gali tekti perorientuoti į kitas gydymo įstaigas bent kelioms dienoms.

„Tokio sprendimo turėtume šiandien sulaukti“, – sakė administracijos direktorius.

LRT.lt primena, kad apie tai, kad koronavirusas diagnozuotas Šeškinės poliklinikos darbuotojai, trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė pati gydymo įstaiga.

Vėliau po tam tikro sąmyšio informaciją patvirtino sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.