Lietuvoje

2020.03.18 13:12

Mobiliųjų koronaviruso patikros punktų pradžia stringa, reikalingi mokymai

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.03.18 13:12

Sostinėje antradienį buvo pristatyti mobilieji koronaviruso patikros punktai, bet kol kas jais naudotis negalima. Anot Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, tai yra dėl mokymų, kurių reikalauja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Iki užvakar dienos mes apie mobilius punktus šnekėjome, turėjome savo įsivaizdavimą, bet laukėme SAM nurodymų. Užvakar vakare gavome SAM nurodymus, tai yra, schemą ir užduotį, kurią turime įgyvendinti ir jos ėmėmės. Vakar vienas mobilus punktas buvo paruoštas. Esame pasiruošę į juos siųsti žmones, juos pilnai paruošę“, – sakė P. Poderskis.

Mobilių koronviruso patikros punktų pradžiai stringant, Vilniaus savivaldybė reaguoja: organizuoja mokymus

Tačiau, kaip teigė P. Poderskis, trečiadienį SAM informavo, kad punktuose dirbantiems asmenims būtini apmokymai. To, anot jo, nebuvo numatyta pirma pateiktoje tvarkoje. Pasak P. Poderskio, mokymai buvo iš karto suorganizuoti, jie vyks vienos iš sostinės mokyklų aktų salių.

„Daug kas dabar sako ir komentuoja, kad „aš kitaip šitą krizę tvarkyčiau“. Bet mes turime prisiimti atsakomybę ir veikti. Mes iš SAM išgirdome anksti ryte, kad ko mes skubame, pirmadienį paleisime tuos mobilius punktus. Tačiau pirmadienį jų gali nebereikėti“, – sakė P. Poderskis.

Mokymų medžiaga vėliau bus dalinamasi viešai. Numatoma, kad trečiadienį nuo 17 val. iki 21 val. vienas iš punktų veiks. Ketvirtadienį turėtų pradėti veikti antrasis sostinės punktas, o penktadienį ir trečiasis. Kaip pranešta anksčiau, į punktus galima būs vykti tik turint gydytojo siuntimą per karštąją liniją 1808.

„Tai nereiškia, kad reikia ten bėgti skambinti, turbūt gausime pacientus, kurie bus nukreipti iš Santarų. Tai būtų teisinga, mano manymu. <...> Išsitestavę ryt galėtume pasileisti bendrai“, – kalbėjo P. Poderskis. Punktuose, per dieną, turėtų būti ištiriama apie 120 žmonių.

P. Poderskis tikina, kad dirbama su apsaugos priemonių tiekėjais, trečiadienį ketinama pateikti jų sąrašą, tikimasi verslo paramos. Anot jo, pasiūlymų padėti įsigyti reikalingas buvo sulaukta, tačiau norėjusius padėti išgąsdino kainos. Kaip sakė P. Poderskis aukoti galima ir pinigais, ir daiktais. Už suaukotus pinigus būtų perkama reikalinga įranga, apsaugos priemonės medikams.

Administracijos direktorius taip pat sakė, kad savivaldybė sulaukė prašymų padėti su apsaugos priemonėmis iš Lazdynų ligoninės.